Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Energetyka > Obajtek: Orlen staje się paliwową marką numer 1 w Czechach
Patryk Solarczyk
Patryk Solarczyk 16.08.2023 17:59

Obajtek: Orlen staje się paliwową marką numer 1 w Czechach

None
BiznesInfo

- Zagraniczna ekspansja Orlenu ma coraz lepsze efekty, stajemy się paliwową marką numer 1 w Czechach - poinformował na swoim koncie w serwisie X (dawniej Twitter) Daniel Obajtek.

Ekspansja Orlenu w Czechach

Obajtek poinformował, że do końca roku blisko 90% stacji, działających dotychczas jako Benzina, rozpocznie funkcjonowanie pod szyldem ORLEN. 

Już dzisiaj posiadamy tu największą sieć 436 stacji paliw i jesteśmy liderem na rynku paliw alternatywnych. To kolejny krok na drodze do budowania silnego koncernu, odgrywającego dużą rolę w regionie.”

Sukcesy Orlenu

- Grupa ORLEN jest największą firmą w tej części Europy! W tegorocznej edycji rankingu organizowanego przez Fortune Magazine ORLEN znalazł się na 216. miejscu. Skok o 208 pozycji w globalnym zestawieniu oznacza, że byliśmy w czołowej piątce najszybciej rosnących firm. Dzięki przejęciom i integracji z Grupą LOTOS i PGNiG zyskaliśmy siłę do prowadzenia transformacji energetycznej w całym regionie - poinformował za pośrednictwem swojego Twittera Daniel Obajtek.

Orlen wyprzedza światowych gigantów

Pierwsze miejsce w renomowanym rankingu zdobył amerykański Wallmart. Na podium znalazły się również Saudi Aramco oraz State Grid - największy dostawca energii elektrycznej w Chinach. 

Warto podkreślić, że polski koncern multienergetyczny znalazł się wyżej w zestawieniu niż tak prestiżowe marki jak Airbus, Bayer, IBM, Lenovo czy Deutsche Bahn. 

Tagi: Orlen