BiznesINFO.pl
EN 01043027 2120

AFP/EAST NEWS

Nowe Ferrari zaskoczyło świat. Włosi zaprezentowali całkiem inne auto niż dotychczas

14 Września 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Ferrari Purosangue jest pierwszym modelem typu SUV zaprezentowanym przez włoski koncern. Wcześniej producent supersamochodów z Maranello długo wzbraniał się przed wypuszczeniem na rynek SUV-a.

Ferrari Purosangue może uznać za symbol zakończenia pewnej epoki. Włoska marka zdecydowała się bowiem wypuścić pierwszy samochód, który swoje umiejętności będzie mógł okazać nie tylko na torze wyścigowym, ale również na drogach gruntowych.

Purosangue pierwszym SUV-em od Ferrari

"Pełnokrwisty", bo tak tłumaczy się z włoskiego "purosangue" będzie wyposażony w silnik V12 o mocy 724 KM. "Setkę" osiągniemy w nim w 3,3 s po ruszeniu, a jeżeli chcemy rozpędzić się do 200 km/h, to na taki manewr będziemy potrzebowali niespełna 10 sekund.

Ferrari Purosangue

Włoski koncern supersamochodowy chwali się jednak jedynym w swoim rodzaju wnętrzem, czyli "cztery drzwi, cztery miejsca". Oznacza to, że z tyłu znajdziemy dwa fotele, a nie kanapę, jak ma to miejsce z reguły w samochodach cztero lub pięciodrzwiowych. Ferrari rozwiało też od razu wątpliwości, wersja z kanapą nie będzie oferowana.

Ferrari Purosangue wnętrze

Ferrari zdecydowało się na zaskakujący krok

Zaledwie kilka lat temu, bo w 2016 r. ówczesny prezes Ferrari Sergio Marchionne powiedział, że prędzej da się zastrzelić, niż Ferrari wypuści na rynek samochód typu SUV. Marchionne, który zmarł w 2018 r., byłby pewnie nieźle zdziwiony działaniami Ferrari w 2022 r. Od decyzji nie ma już odwrotu, auto wyjedzie na drogi w 2023 r.

Ferrari naciskało również mocno na Unię Europejską, aby ta przyjęła poprawkę do dyrektywy, która ma w 2035 r. zakazać całkowicie sprzedaży aut spalinowych. Ferrari wywalczyło poprawkę, która umożliwia właścicielom supersamochodów nadal cieszyć się dźwiękiem silnika spalinowego nawet po 2035 r.

Wzbraniające się przed produkowaniem elektryków tak samo jak wcześniej SUV-ów Ferrari zapowiedziało jednak prezentację również w pełni elektrycznego auta, która ma odbyć się już w 2025 r.

Tagi:

motoryzacja

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

IKEA otwiera nowy rok wraz z sezonem jesienno-zimowym. Debata „Domy przyszłości – relacje a innowacje"

Czytaj więcej >
Czego Polska eksportuje najwięcej?

Handel

Polski eksport i import mocno rośnie. Najnowsze dane za lipiec

Czytaj więcej >
Żywność i podwyżki cen

Handel

Maspex zapowiada podwyżki cen. Wysokie koszty produkcji

Czytaj więcej >

Handel

Czy braki energii wpłyną na produkcję Coca-Cola w Polsce?

Czytaj więcej >
Allegro

Handel

Allegro chce zastrzec kolor pomarańczowy jako znak towarowy

Czytaj więcej >
Fot. Jakub Kaminski/East News

Handel

Nowe problemy. W sklepach zabraknie kolejnego produktu

Czytaj więcej >