Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nieoficjalne: Fernardo Santos zwolniony. Wiadomo, ile pieniędzy może dostać po opuszczeniu kadry
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 13.09.2023 14:05

Nieoficjalne: Fernardo Santos zwolniony. Wiadomo, ile pieniędzy może dostać po opuszczeniu kadry

Fernando Santos
East News

Ostatnie mecze nie były pomyślne dla polskiej reprezentacji piłki nożnej. Obecny selekcjoner Fernardo Santos pożegna się z pracą, a PZPN wyda niebawem oficjalny komunikat w tej sprawie. Wiadomo, na jaką odprawę może liczyć Santos.

Santos zwolniony

Niedawno odbyły się dwa mecze reprezentacji Polski, które miały zagwarantować miejsce na mistrzostwach Europy. Polacy nie mają jednak na to dużych szans, szczególnie po ostatniej przegranej w meczu z Albanią, która zakończyła się wynikiem 0:2. Wtedy też pojawiły się doniesienia o możliwym zwolnieniu jej selekcjonera.

Polska Agencja Prasowa potwierdziła dziś w Polskim Związku Piłki Nożnej informację o zwolnieniu Fernando Santosa. PZPN nie wydał jeszcze w tej sprawie jeszcze oficjalnego komunikatu - ma się on pojawić w najbliższym czasie. Jak przekazano „to raczej kwestia godzin niż dni". 

Dostaje 735 tys. zł miesięcznie od PZPN. Arabskie media donoszą, że opuszcza polską reprezentację

Odprawa Fernando Santosa

Fernardo Santos po zwolnieniu nie zostanie z niczym. Jak zauważa bankier.pl , umowa selekcjonera miała się zakończyć w listopadzie 2023. W przypadku wcześniejszego zerwania umowy, trenerowi będzie przysługiwać spora odprawa - równowartość dwóch pensji.

Miesięcznie selekcjoner zarabiał ok. 735 tys. zł. Oznacza to, że otrzyma jeszcze prawie 1,5 mln zł.

Santos był zatrudniony przez PZPN niespełna 8 miesięcy, od 23 stycznia. Dla porównania poprzedni trener, Adam Nawałka zarabiał miesięcznie 120 tys. zł. ją spo

Kto może zostać nowym selekcjonerem?

Kolejne mecze polska reprezentacja gra w październiku, zatem konieczne będzie szybkie zawarcie kontraktu w kolejnym szkoleniowcem. 

Do grona potencjalnych kandydatów należą: Marek Papszun (do niedawna trener Rakowa Częstochowa), Maciej Skorża (Urawa Red Diamonds), Michał Probierz (ulubieniec Kuleszy i selekcjoner kadry do lat 21), Jacek Magiera (Śląsk Wrocław) czy Jan Urban (Górnik Zabrze).