Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Niemcy chwalą Polskę. Uważają nas za potęgę gospodarczą
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 17.07.2023 14:13

Niemcy chwalą Polskę. Uważają nas za potęgę gospodarczą

Flagi Polski i Niemiec
Domena publiczna

Zaskakujące oceny polskiej polityki można przeczytać na jednym z niemieckich portali. Określa on nasz kraj “pomostem na Wschód” i pisze o “kształtowaniu naszej historii sukcesu gospodarczego”.

Niemcy chwalą Polskę

W niemieckich mediach rzadko można zobaczyć materiały chwalące Polskę. Są one wręcz uważane za coś tak niespotykanego, że uważa się je za mit.

Jak jednak donosi portal money.pl, na niemieckim portalu Handelsblatt można przeczytać tekst ukazujący nasz kraj w pozytywnym świetle. Polska jest określana mianem kraju nabierającego ogromnego znaczenia gospodarczego.

Pomost ze Wschodem

Handelsblatt nie ogranicza się jednak wyłącznie do takiego określenia. W cytowanych przez money.pl słowach Polska została nawet nazwana “wzorowym uczniem UE”, pomimo “bycia utrapieniem” pod kątem praworządności.

Praworządność nie zmienia jednak faktu, że według Handelsblatt nasz kraj “pisze swoją historię sukcesu gospodarczego”. Znaczenie Polski rośnie dzięki trwającej wojnie na Ukrainie, a ona sama wyrasta na potęgę gospodarczą Europy.

Pobudzenie gospodarki

Niemiecki portal wskazał również, że w chwili obecnej Polska jako miejsce inwestycji jest wybierana przez co czwarte przedsiębiorstwo europejskie. Stoi za tym nie tylko wyłączenie Rosji z potencjalnych miejsc do inwestowania, ale również sąsiedztwo Niemiec.

Jak podaje money.pl, na korzyść Polski przemawiają również wskaźniki wydajności, infrastruktura na dobrym poziomie, czy niskie koszty pracy. Oprócz firm europejskich swoje inwestycje w Polsce lokują również firmy spoza Starego Kontynentu, jak Intel.