Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Przedświąteczna niedziela handlowa odwołana. Wszystko przez lockdown
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 17.03.2021 01:00

Przedświąteczna niedziela handlowa odwołana. Wszystko przez lockdown

PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Klimat Swiat Bozego Narodzenia w stolicy w czasie pandemii koronawirusa
East News, Zofia i Marek Bazak

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak obostrzenia wpłynęły na niedzielę handlową

  • Gdzie jeszcze Polacy mogą zrobić zakupy

  • Co powiedział minister zdrowia

Niedziela handlowa odwołana. Lockdown utrudni zakupy na święta

Dzisiaj RMF FM informowało o prawdopodobieństwie objęcia lockdownem całej Polski. Minister zdrowia, Adam Niedzielski na konferencji prasowej podkreślił domniemania rozgłośni i dodał, że obostrzenia będą obowiązywać do 9 kwietnia.

Wśród restrykcji wracają te dotyczące galerii handlowych. Od soboty w takich obiektach będą mogły funkcjonować tylko supermarkety, kioski, drogerie, czy apteki.

Oznacza to, że przedświąteczna niedziela handlowa, która miała obowiązywać 28 marca, została odwołana. Sklepy z ubraniami czy dodatkami do domu mogą pożegnać się z weekendowym utargiem. Restrykcje obejmą nie tylko handel, ale także hotele, szkoły, instytucje kultury (np.: kina, teatry) oraz obiekty sportowe (np.: baseny).

Niedziela handlowa odwołana. Jakie są inne możliwości zakupowe?

- Jeżeli chodzi o sytuację, z którą mamy do czynienia, to przede wszystkim też martwi nas mobilność, czyli intensywność przemieszczania się - powiedział minister zdrowia cytowany przez RMF FM. Zaapelował o wprowadzenie pracy zdalnej w zakładach pracy. Do tej pory obostrzenia obowiązywały jedynie w woj. mazowieckim, warmińsko-mazurskim, lubuskim oraz na Pomorzu.

Otwarte pozostaną duże sklepy sieciowe, np. dyskonty. Ale jest tez inna możliwość. Polacy, którzy nie zdążyli zrobić zakupów przedświątecznych mogą skorzystać z opcji online. W obecnym czasie paczki przychodzą w ekspresowym tempie, a wiele sklepów oferuje darmowy zwrot. Co więcej, zamknięciu nie podlegają sklepy nieznajdujące się w galerii handlowej, dlatego warto poszukać obiektów wolnostojących.