Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Maseczki rozdają za darmo na zakupach. Lidl rusza z wielką akcją
Maria Glinka
Maria Glinka 22.03.2022 08:21

Maseczki rozdają za darmo na zakupach. Lidl rusza z wielką akcją

Maseczki w Lidlu
Wikimedia Commons/Artur Andrzej, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16286757

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile trzeba wydać, aby otrzymać środek ochronny

  • Dlaczego Lidl będzie rozdawał za darmo maseczki

  • Jakie są dalsze plany dyskontu w zakresie pandemii

Maseczki potrzebne od zaraz. Wyjątkowa akcja w Lidlu

Maseczki stały się jedynym dozwolonym środkiem ochronnym na terenie Polski od 27 lutego 2021 r. Po blisko roku pandemii rząd uznał, że przyłbice, chusty i szaliki nie zapewniają wystarczającej ochrony przed koronawirusem. W rezultacie ceny maseczek w internecie gwałtownie podskoczyły.

Na nowe zalecenia i podwyżkę cen postanowił zareagować jeden z liderów polskiego rynku handlowego - Lidl. Radio Zet przypomina, że niemiecki dyskont słynie z promocji piwnych, w ramach których można otrzymać połowę produktów za darmo. Tym razem zasady nowej akcji, dzięki której klienci mogą zdobyć maseczki, są nieco inne.

Na zakupowiczów, którzy wybiorą się dzisiaj do Lidla czeka podarunek w postaci 10 maseczek jednorazowych. Warunek jest jeden - trzeba zrobić zakupy za minimum 99 zł. Regulamin akcji doprecyzowuje, że do kwoty, uprawniającej do maseczki, nie wlicza się alkoholu, wyrobów tytoniowych i preparatów początkowego żywienia niemowląt.

Maseczki będą dostępne we wszystkich 750 sklepach sieci handlowej Lidl w Polsce aż do wyczerpania zapasów. Warto zatem się pospieszyć, aby wziąć udział w promocji.

Maseczki jako chwyt marketingowy Lidla?

Poprzez nową akcję promocyjną Lidl chce nie tylko promować odpowiedzialność społeczną wśród klientów, lecz także zachęcić ich do zakupu innych środków ochronnych. Od chwili wydania nowych zaleceń w sprawie zakrywania nosa i ust sieci handlowe nieustannie proponują obniżki na maseczki.

Business Insider Polska donosi, że w niektórych sklepach maseczki były przecenione nawet o 60 proc. Dla przykładu Lidl proponował 2,90 zł za paczkę 10 maseczek jednorazowych zamiast wcześniejszej ceny 3,90 zł. Jednak zniżka przysługiwała tylko na ostatnią paczkę przy założeniu, że klient zakupi ich co najmniej trzy.

Lidl już niebawem zaskoczy nas nowymi produktami

Maseczki w ramach promocji to nie jedyna metoda, jaką stosuje Lidl, aby skłonić obywateli do większej dbałości o zdrowie. Portal money.pl ustalił, że na półkach dyskontu już niebawem pojawią się testy na przeciwciała SARS-CoV-2.

- Wsłuchując się w potrzeby naszych klientów, również planujemy wprowadzić testy na COVID-19 do oferty Lidl Polska. Zapraszamy do śledzenia naszej oferty produktów na stronie lidl.pl - oznajmiła w rozmowie z portalem Aleksandra Robaszkiewicz, z działu komunikacji Lidl Polska.

Dzięki testom klienci będą mogli sprawdzić, czy ich organizm wytworzył przeciwciała, co może wskazywać, że przeszli już COVID-19. Od poniedziałku 15 marca tego typu badanie można zakupić w Biedronce, co z uwagi na ogromne zainteresowanie może być jednak sporym wyzwaniem.

Niewykluczone, że Lidl zaproponuje klientom również testy na obecność koronawirusa. Na ten krok zdecydowały się sklepy Aldi i Rossmann w Niemczech. Rzeczpospolita podaje, że za 25 euro (ok. 115 zł) klienci mogą kupić pięć testów antygenowych. Czy również polskie oddziały Lidla pójdą tą drogą? Nowa oferta ma zostać zaprezentowana w przeciągu najbliższego tygodnia bądź dwóch.