BiznesINFO.pl
Netflix bierze się za użytkowników dzielących się hasłami

Pixabay/mohamed_hassan

Netflix już nie chce się dzielić kontem. Firma chce utrudnić użytkownikom dzielenie abonamentu

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Dzielenie konta na Netfliksie jest powszechną praktyką, która serwisowi streamingowemu zaczęła najwyraźniej przeszkadzać. Netflix rozpoczął bowiem testy nowej metody utrudniającej użytkownikom dzielenie się dostępem do konta, co w świetle regulamin

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób Netflix chce poradzić sobe z użytkownikami dzielącymi się hasłami

  • Kto może korzystać z jednego konta

  • Ile osób nie stosuje się do regulaminu Netflixa

Netflix nie pozwoli na dzielenie się kontem

Netflix zaczął testować nową metodę, która ma utrudnić użytkownikom platformy streamingowej dzielenie się kontem z osobami spoza miejsca zamieszkania. Użytkownicy, którzy chcą w ten sposób zaoszczędzić, mogą już niedługo stracić dostęp do bazy filmów.

Portal The Sreamable podaje, że z początkiem tego tygodnia użytkownicy Netflixa zaczęłi zauważać, że zalogowanie się na “pożyczone” konto może nie być takie łatwe. Oczom widzów ukazuje się komunikat: „Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego konta, aby kontynuować oglądanie”. Aby móc w dalszym ciągu oglądać filmy z bazy Netflixa, użytkownicy muszą zweryfikować konto za pomocą adresu e-mail lub kodu tekstowego. Inną możliwością jest utworzenie nowego konta z 30-dniowym okresem próbnym. Jak podaje portal, w tej chwili testy przeprowadzane są jedynie na telewizorach.

- Ten test ma na celu zapewnienie, że osoby korzystające z kont Netflix są do tego upoważnione - wyjaśnił rzecznik Netflixa w rozmowie z portalem.

Do tej pory nie jest jasne, czy wszyscy użytkownicy muszą mieć ten sam adres IP, by Netflix uwzględnił ich jako mieszkańców jednego gospodarstwa domowego.

Regulamin Netflixa mówi jasno

Regulamin Netflix  jasno wskazuje, że konto można udostępniać jedynie domownikom, jednak do tej pory Netflix nie podejmował żadnych działań w związku z nieczystymi praktykami ze strony użytkowników. Jedynym ograniczeniem była liczba osób, które mogły w tym samym czasie korzystać z jednego konta.

Według szacunków firmy badawczej Magid, ponad jedna trzecia użytkowników Nietfliksa dzieli się swoim hasłem z innymi osobami spoza swojego gospodarstwa domowego.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >