Neckermann Polska
Wikipedia/Jochen Teufel
Autor Paulina Musianek - 25 Września 2019

Neckermann Polska upada. Tysiące Polaków utknęło na wakacjach

Neckermann Polska oświadczył, że zawiesza wszelką działalność. Z informacji przekazanych przez firmę, poza granicami kraju przebywa obecnie około 3,6 tysiąca turystów.

Neckermann Polska złożyło w środę rano w urzędzie oświadczenie o niewypłacalności, jak podał urząd marszałkowski województwa mazowieckiego. Firma w najbliższych dniach ma złożyć do Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości.

"Z ogromną przykrością informuję, że w dniu dzisiejszym działając w zgodnie z przepisami polskiego prawa, a w szczególności z art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 listopada 2017r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych w związku z niewypłacalnością Neckermann Polska Biuro Podroży sp. z o.o. ("Spółka”, "Neckermann Polska") złożyłem stosowny wniosek do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uruchomienie gwarancji ubezpieczeniowych wystawionych przez AWP P&C S.A. Oddział w Polsce (Allianz Partners) z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 50 B w celu pokrycia roszczeń klientów Neckermann Polska oraz w celu sprowadzenia do kraju wszystkich klientów Neckermann Polska pozostających obecnie za granicą" - poinformował w oświadczeniu prezes firmy Maciej Nykiel i poinformował o planach złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości Neckermann Polska. "Działanie to jest podyktowane koniecznością wynikającą z przepisów art 21 ust. 1 ustawy Prawo upadłościowe" - wytłumaczył.

Poważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychPoważne zmiany w kodeksie pracy. Będą dotyczyć wszystkich pracującychCzytaj dalej

Neckermann Polska pozostawił 3,6 tysiąca klientów zagranicą

- Z informacji od prezesa Neckermanna wynika, że 3,6 tys turystów przebywa zagranicą. Głównie w Europie, w basenie Morza Śródziemnego, ale w mniejszych ilościach na całym świecie - powiedział na konferencji wicemarszałek województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk - Zgodnie z obowiązującymi przepisami przejmujemy opiekę nad turystami, będziemy starali się zapewnić im dokończenie pobytu albo powrót do kraju - zapewniał.

Neckermann Polska ubezpieczony jest na 25 mln zł w firmie Allianz. Jak zaznaczył Nykiel zaznaczył, że wszyscy klienci Neckermann Polska są objęci ochroną, wynikającą z udzielonych gwarancji ubezpieczeniowych. Jeśli kwota ubezpieczenia okaże się niewystarczająca, spółka sięgnie po tzw. drugi filar pomocy, czyli Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Upadek Neckermann Polska jest efektem bankructwa najstarszego na świecie, brytyjskiego biura podróży Thomas Cook, który był jego właścicielem. Do spółki należały liczne hotele i kompleksy wypoczynkowe na całym świecie oraz cztery linie lotnicze. Zatrudniały one 21 tys. pracowników w 16 krajach.

Wyłudzają miliony z 500 plus. Rekordzistka zgarnęła z programu drugą pensjęWyłudzają miliony z 500 plus. Rekordzistka zgarnęła z programu drugą pensjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Pies uratował noworodka. Stał się prawdziwym bohaterem

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News