Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Wakacje z Neckermannem niepewne. Biuro wstrzymuje sprzedaż
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 22.03.2022 09:10

Wakacje z Neckermannem niepewne. Biuro wstrzymuje sprzedaż

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Właściciel Neckermann bankrutuje

W poniedziałek 23 września Thomas Cook, najstarsze biuro podróży na świecie ogłosiło upadłość. Rocznie firma obsługiwała ok. 19 mln osób z 16 różnych krajów. Powodem okazały się olbrzymie długi, jakie ma spółka. Jeszcze w piątek firma ubiegała się o pomoc doraźną w wysokości 200 mln funtów, jednak jak widać bezskutecznie. Biuro czeka przymusowa likwidacja.

Neckermann Polska wstrzymuje sprzedaż

Thomas Cook jest właścicielem spółki Neckermann - za jej pośrednictwem oferowała swoje usługi klientom w Polsce. Jednak obecna sytuacja nie nastraja optymizmem. Neckermann Polska wstrzymało sprzedaż wycieczek. Nie można ich zakupić ani przez system rezerwacyjny, ani osobiście.

Czy Neckermann Polska ogłosi upadłość?

Maciej Nikiel, prezes Neckermann Polska poinformował w oświadczeniu, że sytuacja spółki jest stabilna, a zobowiązania są realizowane na bieżąco. W dodatku biuro zapewnia, że spółka jest niezależna, mimo że należy do grupy Thomas Cook. Przyszłość Neckermann maluje się w czarnych barwach - jeśli bankrutuje spółka, to dotyczy to też firm od niej zależnych.

Jeśli Neckermann Polska ogłosi bankructwo, to będzie pierwszy przypadek upadłości tak dużego biura turystycznego od wielu lat. W 2012 roku upadłość ogłosiło kilkanaście biur podróży, w tym Sky Club, Alba Tour, Africano Travel, Blue Rays czy OLT Express. W 2015 roku upadłość ogłosiło Alfa Star.

Obecnie na wakacjach z biurem Neckermann Polska przebywa ok. 2 tys. Polaków. W Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim zadecydowano o utworzeniu zespołu kryzysowego w związku z niepokojącą sytuacją biura.