BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Wakacje z Neckermannem niepewne. Biuro wstrzymuje sprzedaż

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Właściciel Neckermann bankrutuje

W poniedziałek 23 września Thomas Cook, najstarsze biuro podróży na świecie ogłosiło upadłość. Rocznie firma obsługiwała ok. 19 mln osób z 16 różnych krajów. Powodem okazały się olbrzymie długi, jakie ma spółka. Jeszcze w piątek firma ubiegała się o pomoc doraźną w wysokości 200 mln funtów, jednak jak widać bezskutecznie. Biuro czeka przymusowa likwidacja.

Neckermann Polska wstrzymuje sprzedaż

Thomas Cook jest właścicielem spółki Neckermann - za jej pośrednictwem oferowała swoje usługi klientom w Polsce. Jednak obecna sytuacja nie nastraja optymizmem. Neckermann Polska wstrzymało sprzedaż wycieczek. Nie można ich zakupić ani przez system rezerwacyjny, ani osobiście.

Czy Neckermann Polska ogłosi upadłość?

Maciej Nikiel, prezes Neckermann Polska poinformował w oświadczeniu, że sytuacja spółki jest stabilna, a zobowiązania są realizowane na bieżąco. W dodatku biuro zapewnia, że spółka jest niezależna, mimo że należy do grupy Thomas Cook. Przyszłość Neckermann maluje się w czarnych barwach - jeśli bankrutuje spółka, to dotyczy to też firm od niej zależnych.

Jeśli Neckermann Polska ogłosi bankructwo, to będzie pierwszy przypadek upadłości tak dużego biura turystycznego od wielu lat. W 2012 roku upadłość ogłosiło kilkanaście biur podróży, w tym Sky Club, Alba Tour, Africano Travel, Blue Rays czy OLT Express. W 2015 roku upadłość ogłosiło Alfa Star.

Obecnie na wakacjach z biurem Neckermann Polska przebywa ok. 2 tys. Polaków. W Mazowieckim Urzędzie Marszałkowskim zadecydowano o utworzeniu zespołu kryzysowego w związku z niepokojącą sytuacją biura.

Tagi:

wakacjeturystykaspółka

Podobne artykuły

Turystyka

Tunezja przestała uznawać paszporty covidowe
Czytaj więcej >

Turystyka

POT: 3,5 mln dzieci skorzystało z bonów turystycznych
Czytaj więcej >

Turystyka

Kontrole weszły do restauracji w całym kraju. Aż 57 proc. sprawdzanych z nieprawidłowościami
Czytaj więcej >

Turystyka

Uwaga na oszustów. Próbują naciągać na bon turystyczny
Czytaj więcej >

Turystyka

1800 zł za brak maseczki. Zastanów się czy warto
Czytaj więcej >

Turystyka

Wakacje jak nieprzyjemna niespodzianka. W łatwy sposób stracisz odszkodowanie
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]