Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Największy czekoladowy zając. Ważył tyle co samochód dostawczy
Magdalena Madoń
Magdalena Madoń 08.04.2023 08:32

Największy czekoladowy zając. Ważył tyle co samochód dostawczy

dekoracje wielkanocne
East News

Zajączek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Wielkanocy, szczególnie w krajach zachodniej Europy i w Ameryce Północnej. Największy czekoladowy zając ważył aż 3,5 tony. 

Symbol Wielkanocy

 Istnieje kilka teorii na temat pochodzenia tego zwierzęcia jako symbolu Wielkanocy. Pierwsza teoria mówi, że zajączek reprezentuje wiosnę i odradzające się życie. Wiosna symbolizuje odrodzenie i nowe początki, co jest zbieżne z tematem Wielkanocy, która kojarzona jest ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Zając jako zwierzę, które jest aktywne wiosną i ma duże ilości młodych potomstwa, był uważany za  symbol płodności.

Druga teoria wiąże zająca z dawnymi wierzeniami pogańskimi. Wierzono, że zając był zwierzęciem pełniącym rolę pośrednika między światem zmarłych a żywych. Symbolika zająca jako pośrednika między światami była obecna również w wierzeniach celtyckich i germańskich.

Największy czekoladowy zając

Największy czekoladowy zając, jaki kiedykolwiek został wykonany, ważył aż 3,5 tony i miał ponad 4 metry wysokości. Został wykonany w 2010 roku w brazylijskim mieście Nova Friburgo przez firmę chocolatieria Colmeia. Był to ogromny projekt, który wymagał użycia 1,5 tony kakao, 750 kg cukru i 550 litrów mleka, aby stworzyć ponad 10 000 czekoladowych jajek i dekoracji, które były umieszczone na zającu.

Ten ogromny czekoladowy zając został wyprodukowany jako część kampanii marketingowej, która miała na celu zwiększenie świadomości marki i przyciągnięcie uwagi konsumentów w okresie przedświątecznym. Zajączek był wystawiony w centrum handlowym i przyciągnął uwagę tysięcy ludzi, którzy chcieli zobaczyć ten niezwykły dzieło sztuki cukierniczej.

Po zakończeniu ekspozycji został on podzielony na tysiące kawałków i sprzedany jako słodycze, a pieniądze ze sprzedaży zostały przekazane na cele charytatywne.

Największy żywy królik

Przy okazji  warto wspomnieć największego żywego królika. Największym znanym żyjącym królikiem, który trafił do księgi Rekordów Guinessa, jest rasowy królik o nazwie Darius. Na listę trafił w 2018 roku. Darius jest samcem rasy Continental Giant, która jest uważana za jedną z największych ras królików na świecie.

Darius waży około 22 kg i mierzy ponad 1 metr długości. Jego właścicielka, Annette Edwards, twierdzi, że Darius jest tak duży, że musi on podróżować w specjalnym samochodzie i potrzebuje specjalnego pokoju, aby żyć wygodnie w domu. Edwards hoduje Continental Giants od ponad 10 lat i twierdzi, że Darius jest znacznie większy niż większość królików tej rasy.

Tagi: Wielkanoc