Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Największe banki zapowiadają przerwy. Klientów czekają utrudnienia
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 24.02.2024 15:20

Największe banki zapowiadają przerwy. Klientów czekają utrudnienia

Bankomat
Iberion

Największe polskie banki zaplanowały na ten weekend prace serwisowe. W związku z tym, wielu klientów musi przygotować się na spore utrudnienia. Polacy powinni wziąć to pod uwagę i zaplanować wcześniej wszelkie operacje, które muszą wykonać.

Największe polskie banki zapowiadają prace serwisowe

W ten weekend Polacy muszą przygotować się na spore utrudnienia związane z pracami serwisowymi w największych polskich bankach. PKO BP poinformował swoich klientów, że z soboty na niedzielę, od godziny 1:00 do 2:00 mogą wystąpić kłopoty z dostępnością serwisu pkobp.pl, aplikacji mobilnej IKO, serwisu internetowego i telefonicznego iPKO oraz przelewów i płatności w sklepach internetowych.

Bank Pekao wystosował do swoich klientów komunikat i poinformował, że z soboty na niedzielę od godziny 0:30 do 4:30 nie będzie można zrobić przelewu natychmiastowego Express Elixir, a od 3:00 do 7:00 nie wykonamy przelewu BLIK.

Wszystkie tego typu operacje zaplanuj wcześniej - przekazano w komunikacie.

Gigantyczne zmiany w PZU. Spółka wydała komunikat

Klienci banków muszą przygotować się na spore utrudnienia

Utrudnienia wystąpią także w Alior Banku i z soboty na niedzielę w godzinach 0:30 - 4:30 klienci nie będą mogli wykonać przelewu natychmiastowego Express Elixir i przelewów na telefon BLIK. ING Bank Śląski także zaplanował prace serwisowe na ten weekend. Od 0:30 do 4:30 nie będzie można zlecić i odebrać przelewu Express Elixir, nie wykonamy przelewu BLIK i przelewu ekspresowego BlueCach. 

Zobacz także: Podwyżki emerytur dla seniorów. ZUS ujawnił terminy wypłat

Weekendowe utrudnienia w polskich bankach

Utrudnienia czekają także klientów Banku Pocztowego. Z piątku na sobotę od godziny 0:00 do 4:00 i od 5:00 do 6:00 mogą wystąpić problemy z transakcjami bezgotówkowymi, kartami płatniczymi i internetowymi. W sobotę i niedzielę w godzinach 7:00 - 11:00 klienci nie wykonają transakcji internetowych za pośrednictwem usługi 3D Secure.

Jeśli chodzi o bank Citi Handlowy, to z soboty na niedzielę od 0:30 do 4:30 nie będzie można zrealizować przelewów ekspresowych Express Elixir i przelewów na telefon BLIK. Mogą wystąpić także przerwy w dostępie do CitiPhone.