Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Turystyka > Wyjazd w góry z utrudnieniami. Szlak do Morskiego Oka zamknięty
Wiktoria Pękalak
Wiktoria Pękalak 05.07.2020 02:00

Wyjazd w góry z utrudnieniami. Szlak do Morskiego Oka zamknięty

morskie oko
wikipedia/Erik Cross

Zamknięty czerwony szlak do Morskie Oko

Asfaltowa droga na Morskie Oko jest jednym z najczęściej wybieranych szlaków przez turystów. Przyczynia się do tego z pewnością fakt, że trasę może pokonać każdy, również osoby na wózkach. Wszelkie niedogodności wynikają właśnie z remontu nawierzchni.

"W najbliższym czasie należy się spodziewać kilkudniowych utrudnień na drodze do Morskiego Oka, gdzie będzie remontowany prawie dwukilometrowy odcinek nawierzchni asfaltowej. Dzięki naprawie ostatni fragment drogi będzie łatwiejszy do pokonania dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z wózkami dziecięcymi" - podała strona Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Od 29 czerwca na trasie do Morskiego Oka odbywają się prace remontowe. Od jutra (6 lipca)  na trasie będzie kładziony asfalt. Ze względu na bezpieczeństwo turystów szlak zostanie zamknięty do 8 lub 10 lipca w zależności od pogody. Jeśli planowaliście wycieczkę do Doliny Pięciu Stawów Polskich albo Roztoki, będziecie mogli skorzystać ze szlaku zielonego, który nadal pozostanie otwarty.

Ważną informacją jest także to, że w tych dniach nie będzie obowiązywała rezerwacja miejsc parkingowych online. Nie ma w związku z tym gwarancji, że znajdziemy miejsce do zaparkowania, dlatego warto zastanowić się nad przyjazdem busem, który kursuje już od wczesnych godzin rannych.

Nikt nie planował renowacji w środku sezonu, niestety nie można było przeprowadzić go w innym terminie. – Pierwotnie remont był zaplanowany na czerwiec, kiedy ruch turystyczny jest mniejszy. Niestety i tu epidemia pokrzyżowała nam plany. Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia nastąpią już w okresie wakacji, ale nie możemy prac odkładać na później. W górach wiele zależy od pogody i mogłoby się okazać, że jesienią plany remontowe pokrzyżowałaby z kolei niesprzyjająca aura – powiedział Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.