BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Morawiecki wypowiedział się o objęciu urzędu premiera przez Jarosława Kaczyńskiego

23 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Morawiecki w czwartkowym wywiadzie dla "Super Expressu" zapytany został, czy jeśli PiS wygra wybory, premierem zostanie on czy Jarosław Kaczyński. Odpowiedź jest bardzo dyplomatyczna.

Morawiecki pozostanie premierem czy zastąpi go Kaczyński?

Morawiecki zapytany "czy chce być dalej premierem po wyborach", odpowiedział, że chce przede wszystkim, żeby Prawo i Sprawiedliwość osiągnęło jak najlepszy wynik w zbliżających się wyborach. To właśnie temu ma poświęcać jak najwięcej czasu i energii.

Musimy wszyscy myśleć pokornie, to nie jest czas, żeby spekulować o nowym rządzie - powiedział za to, kiedy został zapytany, czy jeśli PiS wygra wybory, premierem zostanie on czy Jarosław Kaczyński. Przed nami największe wyzwanie - odnowienie mandatu zaufania u Polaków, który otrzymaliśmy cztery lata temu - podkreślił.

Według sondażu Polacy wolą Morawieckiego

Premier Morawiecki odniósł się również do sondażu, według którego Polacy widzieliby go dalej w roli premiera. Zdradził, że decyzja w tej sprawie należeć będzie do kierownictwa politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

W kolejnej kadencji, jeśli wyborcy nam zaufają, postawimy głównie na stałą poprawę losu emerytów i osób słabszych. Utrzymamy wszystkie nasze programy społeczne, prorodzinne i zmniejszające podatki. Co roku będziemy zwiększać inwestycję w polską służbę zdrowia - obiecywał szef rządu w wywiadzie.

O możliwości zastąpienia Morawieckiego na stanowisku premiera przez Jarosława Kaczyńskiego mówił już wcześniej Jarosław Gowin. 

Kaczyński wielokrotnie odżegnywał się od planu objęcia funkcji premiera, ale jeżeli 13 października o godzinie 21.00 okaże się, że to nam Polacy ponownie powierzają ster rządów, rozpoczniemy rozmowy. Dzisiaj nie widzę żadnego trzeciego potencjalnego kandydata na premiera - powiedział Gowin w Radiu Wrocław podczas rozmowy mającej promować kandydatów Porozumienia startujących z list PiS.

Nowa kadencja oznacza nowe wyzwania i jestem przekonany, że do mniej czy dalej posuniętej rekonstrukcji dojdzie - podkreślił wicepremier. Przyznał jednak, że najbardziej prawdopodobna jest kontynuacja misji przez Mateusza Morawieckiego.

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >