BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Millenium przejmuje Euro Bank. Klientów czekają zmiany

19 Sierpnia 2019

Autor tekstu:

Przemysław Terlecki

Millenium przejmuje Euro Bank. O tym, że dojdzie do fuzji banków, z czego pozostanie szyld Millenium, wiadomo już od 2018 roku. Teraz, po wyrażonej zgodzie ze strony UOKiK i KNF stanie się to faktem.

Millenium już niebawem przejmie Euro Bank. Do połączenia tych dwóch instytucji finansowych dojdzie jeszcze tej jesieni. Klienci obu banków otrzymali już stosowne powiadomienia w sprawie. Według tych do połączenia dojdzie 1 października. Umowę przejęcia Euro Banku podpisano już w listopadzie 2018 roku. W tym roku zgodę otrzymano od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którą to wydał jego prezes, a następnie w maju sprawę przyklepała Komisja Nadzoru Finansowego.

Przejęcie, które będzie miało miejsce 1 października, nie wymaga niczego skomplikowanego od klientów obydwu banków - żadnych nowych umów, podpisywania formularzy, stawiania się w banku. 1 pażdziernika administratorem danych klientów Euro Banku stanie się Bank Millenium. Po 11 listopada z placówkami Millenium zostaną złączone placówki Euro Banku, które zmienią swój szyld. Połączenie placówek i sieci teleinformatycznej będzie poprzedzone przerwą techniczną w dniach 8 - 10 listopada. 

Millenium przejmuje Eurobank

Rozpoczęcie korzystania z nowego dla klientów Euro Banku systemu teleinformatycznego będzie wymagało od nich zalogowania się na stronie obecnego banku. Z tej zostaną przeniesieni do strony Millenium. Nie będzie mowy o zmianie loginu czy innych identyfikatorów. System będzie wymagał jednak zmiany i podania nowego hasła. Nie zmienią się jednak żadne numery rachunków osobistych, lokat, kart kredytowych, debetowych, harmonogramy spłat pożyczek i kredytów i inne.

Jedyną zmianą będą nowe numery rachunków do spłaty dwóch rodzajów kredytów - we frankach szwajcarskich oraz indeksowanych. Jednakże bank te szczegóły poda w osobnej korespondencji wprost do rąk osób zainteresowanych sprawą. Na samym przejęciu, jak podaje portal Money.pl, Bank Millenium zyska 1,4 mln nowych klientów.

Tagi:

Polskakonta bankowefinanse

Przemysław TerleckiAutor

Wydawca Biznesinfo. Dziennikarz z wykształcenia i z zamiłowania. Baczny obserwator polityki, nocnego nieba, a także rozwoju rynku piw kraftowych. Z mediami związany od lat, zwykle zaangażowany w komentowanie świata polityki.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >