Mere sieć dyskontów
Pixabay/Marco_Pomella
Autor Konrad Karpiuk - 21 Lipca 2020

Biedronka i Lidl mają się czego bać. Do Polski wchodzi nowy dyskont, ma być dużo tańszy

Mere to popularna w Rosji sieć dyskontów, która ma w najbliższym czasie wkroczyć na polski rynek. Pierwszy sklep będzie otwarty w Częstochowie, obecnie trwają przygotowania do jego uruchomienia.

Pod sklepem Mere w Częstochowie ustawione są już kartony, regały i palety. Umieszczono już szyld, zarówno na samym budynku, jak i na niedalekim słupie. Patrząc na obecny stan lokalu, można spodziewa się rychłego otwarcia. Co ciekawa, sama sieć nie komentuje sprawy.

Mere to nowa sieć dyskontów, która wejdzie na polski rynek

Jak ustalił portal Wiadomości Handlowe, spółka Trogservis operująca marką Mere poszukuje specjalisty ds. zakupów w Warszawie. Potencjalny pracownik miałby zajmować się analizą działania konkurentów w danym segmencie, analizy sprzedaży co do wartości i marży, komunikacją w zakresie oferty, akcji promocyjnych, etc.

Jeszcze rok temu podobne działania Trogservis podejmował w Krakowie, szukając również specjalisty ds. zakupów i księgowego. W ogłoszeniu można dowiedzieć się o tym, że firma jest jedną z największych w Rosji sieci dyskontów i niedługo planuje rozpocząć działanie w Polsce.

Sieć ma być tańsza od swoich konkurentów

Docelowo Mere miało być rozwijane głównie w dużych i średnich miastach lub w ich okolicach, przy drogach z dużym natężeniem ruchu. Budynki o powierzchni sprzedażowej od 800 do 1200 metrów kwadratowych miały mieć zapewnione parkingi dla 30-40 samochodów.

W założeniach Mere będzie tańsze od sklepów pokroju Lidl, czy Biedronka, ze względu na brak ekspozycji towarów, wszystko ma być maksymalnie uproszczone, tak aby ceny były, jak najniższe. Torgservis działa w Rosji pod szyldem Svetofor mając ponad 1500 sklepów. Marka działa także w Rosji, Niemczech, Rumunii, Kazachstanie, Białorusi i Chinach.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News