BiznesINFO.pl
Mere sieć dyskontów

Pixabay/Marco_Pomella

Biedronka i Lidl mają się czego bać. Do Polski wchodzi nowy dyskont, ma być dużo tańszy

21 Lipca 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Mere to popularna w Rosji sieć dyskontów, która ma w najbliższym czasie wkroczyć na polski rynek. Pierwszy sklep będzie otwarty w Częstochowie, obecnie trwają przygotowania do jego uruchomienia.

Pod sklepem Mere w Częstochowie ustawione są już kartony, regały i palety. Umieszczono już szyld, zarówno na samym budynku, jak i na niedalekim słupie. Patrząc na obecny stan lokalu, można spodziewa się rychłego otwarcia. Co ciekawa, sama sieć nie komentuje sprawy.

Mere to nowa sieć dyskontów, która wejdzie na polski rynek

Jak ustalił portal Wiadomości Handlowe, spółka Trogservis operująca marką Mere poszukuje specjalisty ds. zakupów w Warszawie. Potencjalny pracownik miałby zajmować się analizą działania konkurentów w danym segmencie, analizy sprzedaży co do wartości i marży, komunikacją w zakresie oferty, akcji promocyjnych, etc.

Jeszcze rok temu podobne działania Trogservis podejmował w Krakowie, szukając również specjalisty ds. zakupów i księgowego. W ogłoszeniu można dowiedzieć się o tym, że firma jest jedną z największych w Rosji sieci dyskontów i niedługo planuje rozpocząć działanie w Polsce.

Sieć ma być tańsza od swoich konkurentów

Docelowo Mere miało być rozwijane głównie w dużych i średnich miastach lub w ich okolicach, przy drogach z dużym natężeniem ruchu. Budynki o powierzchni sprzedażowej od 800 do 1200 metrów kwadratowych miały mieć zapewnione parkingi dla 30-40 samochodów.

W założeniach Mere będzie tańsze od sklepów pokroju Lidl, czy Biedronka, ze względu na brak ekspozycji towarów, wszystko ma być maksymalnie uproszczone, tak aby ceny były, jak najniższe. Torgservis działa w Rosji pod szyldem Svetofor mając ponad 1500 sklepów. Marka działa także w Rosji, Niemczech, Rumunii, Kazachstanie, Białorusi i Chinach.

Konrad KarpiukAutor

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Zerowy PIT nie dla wszystkich rodziców

Czytaj więcej >
Iberion

Polska i Świat

20 tys. zł na niepełnosprawne dziecko. Rząd nadal nie ma rozwiązania

Czytaj więcej >
Screen z filmu

Polska i Świat

Netflix nie zapłacił twórcom serialu „Ranczo”. Bo nie musiał

Czytaj więcej >
Zdjęcie autorstwa Gustavo Fring z Pexels

Polska i Świat

Zmiany w fotowoltaice. Rząd PiS chce zmiany prawa

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Polska i Świat

Andrzej Duda wyremontuje swoje rezydencje za miliony

Czytaj więcej >
east news

Polska i Świat

Węgiel stał się towarem deficytowym. Zaczyna go brakować

Czytaj więcej >