BiznesINFO.pl
mBank zapowiada przerwę techniczną, co ciekawe nie w weekend

BiznesInfo

mBank zapowiada przerwę w środku tygodnia. I jedną na weekend

25 Lutego 2021

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Udostępnij:

mBank zapowiada przerwę w działaniu mKantoru. Z utrudnieniami trzeba będzie liczyć się dziś w nocy. Termin może zaskakiwać, gdyż zwykle z przerwami technicznymi w bankach mamy do czynienia w weekend. Kolejna przerwa, dotycząca innej usługi ma nastąpić tuż

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Już dziś w nocy klienci mBanku muszą liczyć się z przerwą techniczną

  • Kiedy i czego będzie dotyczyła kolejna przerwa techniczna

  • Jaki inny bank zamierza przeprowadzić pracę serwisowe poza weekendem

mBank zapowiada przerwę techniczną

Ważna wiadomość dla klientów mBanku, a zwłaszcza dla osób korzystających z mKantoru. Bank zapowiada przerwę techniczną w funkcjonowaniu usługi, która rozpocznie się już dziś.

- W najbliższym czasie, tj. w nocy z 25 na 26 lutego br. przeprowadzimy prace techniczne. Dlatego pomiędzy 23:00 a 01:00 nie skorzystasz z mKantoru. Usługa będzie niedostępna w serwisie transakcyjnym oraz na urządzeniach mobilnych – informuje mBank.

Na tym jednak nie koniec, bowiem w nocy z niedzieli na poniedziałek (28 luty/1 marca), między północą a 4.00 klienci banku nie będą mogli zlecać przelewów ekspresowych.

- Przepraszamy za utrudnienia. Przypominamy, że wszystkie aktualne informacje o przerwach znajdziesz na naszej stronie internetowej – czytamy w komunikacie mBanku.

Znamy zatem terminy przerw technicznych w mBanku. Mogą one być zaskoczeniem nie tylko dla klientów banku, gdyż na ogół prace serwisowe mają miejsce w weekend. Tymczasem tym razem wystąpią tuż przed i tuż po dniach wolnych od pracy.

Ostatnia weekendowa przerwa, z jaką musieli liczyć się klienci mBanku, miała miejsce chociażby w niedzielę 14 lutego. Wówczas to w związku z pracami serwisowymi przez kilka godzin nie można było płacić kartą, wyciągać pieniędzy z bankomatów przy pomocy kart czy dokonywać wpłat we wpłatomatach.

Klienci nie mogli również płacić kartą w internecie i korzystać z bankowości internetowej oraz mobilnej. Przez 10 godzin nie działała usługa za sprawą której można złożyć wniosek o pożyczkę bądź założyć konto.

Przerwa nie tylko w mBanku

mBank jak zauważa serwis Bankier.pl nie jest jedynym bankiem, który zdecydował się na prace serwisowe poza weekendem. W najbliższy poniedziałek 1 marca przerwa techniczna zaplanowana jest bowiem w Banku Pocztowym.

- W dniu 1 marca 2021 r. od godziny 00:00 do godziny 06:00 prowadzone będą prace administracyjne. W związku z tym, w godzinach 00:30 - 01:00 mogą występować krótkotrwałe (kilkusekundowe) przerwy w autoryzacji transakcji w POS i bankomatach – informuje w komunikacie Bank Pocztowy.

Niedostępność, jak informuje bank, będzie powodowała brak możliwości dokonywania transakcji bezgotówkowych i gotówkowych kartami płatniczymi.

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Pilna sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ dotycząca Nord Stream. Na życzenie Rosji

Czytaj więcej >
Rondo. Czy przed skrzyżowaniem należy włączać lewy kierunek?

Polska i Świat

Wielu kierowców jeszcze nie wie o zmianie przepisów. Na skrzyżowaniu mogą zgarnąć 1000 zł mandatu

Czytaj więcej >
Wielkopolskie: Nie żyje 60-latek, który wypadł z drezyny. W akcji straż, pogotowie, policja i służby kolejowe

Polska i Świat

Wybuch w zakładzie PKN Orlen. Są zabici

Czytaj więcej >
Fajerwerki w Warszawie

Polska i Świat

Największe polskie miasta odwołują imprezy sylwestrowe. Chcą zaoszczędzić

Czytaj więcej >
Ceny węgla rosną

Polska i Świat

Dłuższy termin wymiany pieców w województwie małopolskim. Do końca kwietnia 2024 roku

Czytaj więcej >
Senat przyjął rezolucję ws. Białorusi

Polska i Świat

Nowa strona internetowa Senatu pochłonie prawie milion złotych

Czytaj więcej >