Maseczki będą wkrótce obowiązkowe?
eastnews/Jakub Kamiński
Autor Radosław Święcki - 5 Kwietnia 2020

Polaków czeka kolejny obowiązek na ulicy? Szumowski ujawnił zamiary rządu

Wyjście do sklepu bądź na spacer tylko w maseczce? Za takim rozwiązaniem opowiada się minister zdrowia Łukasz Szumowski, według którego „powinniśmy iść w tym kierunku”.

Maseczki będą obowiązkowe?

Maseczki zabezpieczają przed koronawirusem? Takie pytanie od kilku tygodni zadają sobie miliony Polaków. Eksperci są w tej sprawie podzieleni, zaś stanowisko ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego przez ostatni miesiąc znacząco ewoluowało.

Gdy pod koniec lutego było już jasne, że pojawienie się pacjentów z koronawirusem w Polsce jest już kwestią czasu (informację o pierwszym zakażonym pacjencie ujawniono na początku marca), minister zdrowia podkreślał w „Porannej rozmowie RMF FM”, że „Maseczki nie pomagają, nie zabezpieczają przed wirusem. Nie zabezpieczają przed zachorowaniem”.

Z ostatniej chwili: Watykan się zamyka, ale to nie wszystko. Pierwszy raz w historii Kościoła podjęto radykalne decyzjeZ ostatniej chwili: Watykan się zamyka, ale to nie wszystko. Pierwszy raz w historii Kościoła podjęto radykalne decyzjeCzytaj dalej

Dziś Łukasz Szumowski nie kryje, że chciałby, aby noszenie maseczek było obowiązkowe.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Znany lekarz nie wytrzymał informacji o zakażeniu. Tragiczny finał historii

W długim wywiadzie, którego szef resortu zdrowia udzielił portalowi TVN 24, polityk przyznaje, że bardzo obawia się sytuacji, w której Polakom – w związku z wprowadzonymi restrykcjami – zacznie brakować kontaktu z najbliższymi i w związku z tym sami zaczną poluzowywać owe restrykcje.

- Jest takie zagrożenie. Dlatego uważam, że powinniśmy już powoli iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy – przyznaje minister Szumowski.

– Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens. Ona oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe – dodaje szef resortu zdrowia, podkreślając, że „weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń”.

Rz: Chcą wprowadzić kontrowersyjne prawo. Poczta Polska będzie otwierać listy, może zajrzeć także do twojegoRz: Chcą wprowadzić kontrowersyjne prawo. Poczta Polska będzie otwierać listy, może zajrzeć także do twojegoCzytaj dalej

Przypomnijmy, że liczba dotychczasowych zakażeń koronawirusem w Polsce wynosi 3834 (stan na 5 kwietnia na godz. 16.00). Z powodu wirusa zmarły 84 osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News