Marian Banaś
Youtube.com/tvrepublika
Autor Paulina Musianek - 19 Października 2019

Najpierw CBA, teraz skarbówka. Banaś ponownie pod lupą

Marian Banaś, obecny szef NIK, pod lupą skarbówki. "Służby robią wszystko, co do nich należy" - twierdzi minister finansów. Sprawa dotyczy jego "słynnej" kamienicy. Działania kontrolne wobec niego prowadzi też CBA.

Marian Banaś, szef Najwyższej Izby Kontroli, został teraz wzięty pod lupę przez skarbówkę, jak powiedział portalowi RMF24 Jerzy Kwieciński, szef resortu inwestycji, rozwoju i finansów. - Te służby robią wszystko, co do nich należy - poinformował zapewniając jednocześnie, że szczególnie politycy PiS, są bardziej szczegółowo prześwietlane, niż zwykły obywatel. Fiskus ma ponoć sprawdzać, dlaczego Banaś wynajmował swoją kamienicę poniżej cen rynkowych i czy nie miało to na celu uniknięcia płacenia wyższych podatków.

GIS wycofuje popularne ciastka z Biedronki. Zjedzenie grozi wymiotamiGIS wycofuje popularne ciastka z Biedronki. Zjedzenie grozi wymiotamiCzytaj dalej

Marian Banaś i jego “hotel na godziny”

Afera Banasia dotyczy jego krakowskiej kamienicy, w której mieścił się pensjonat oferujący pokoje na godziny. Sprawę zbadano w programie TVN. Jak podawał „Superwizjer”, Banaś zaniżył w oświadczeniach dochody z wynajmu kamienicy, a także mógł mieć powiązaniach z gangiem sutenerów.

Po wybuchu afery, Banaś najpierw zdecydował się na bezpłatny urlop. Następnie miał on pod naciskiem opinii publicznej podać się do dymisji, jak informowało RMF FM, powołując się na posłów Sławomira Nitrasa i Borysa Budkę z PO-KO. Miał on złożyć rezygnację na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Jednak ta w czasie obrad zdementowała informację. - Żadne pismo do mnie nie wpłynęło - powiedziała.

W środę CBA poinformowało, że zakończyło trwającą od kwietnia kontrolę oświadczeń majątkowych Banasia. Biuro nie ujawniło, jakiego rodzaju zastrzeżenia sformułowało. Według RMF FM, kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego miałaby wykazać co najmniej dwie nieprawidłowości związane z kwestiami skarbowymi i niejasnym sposobem rozliczania podatków przez obecnego szefa NIK.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Nowy podatek nie do ominięcia. Nie uratuje cię nawet zasłanianie się związkiem małżeńskim
  4. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposób
  5. Znaki Zodiaku najpiękniejszych ludzi. To te 3 znaki są w stanie rozkochać w sobie cały świat
  6. Biedronka dostanie gigantyczną karę? Wszystko przez ceny, w tle miliardy złotych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News