BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Lidl pochwalił się klientom rozwiązaniem ułatwiającym zakupy. Już wprowadzane jest do sklepów w całej Polsce

24 Marca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Lidl Pay, nowa usługa płatności bezgotówkowych jest już testowana przez pracowników sieci Lidl i ich rodziny w ponad 200 sklepach w Polsce. Już niebawem z rozwiązania będą mogli korzystać klienci w całym kraju - informuje portal "Wiadomości Handlowe&

Lidl wprowadza nową formę płatności

Lidl Pay to nowa usługa dedykowana użytkownikom aplikacji Lidl Plus, dzięki której klienci mogą zaoszczędzić czas spędzony przy kasie. Na czym polega to rozwiązanie? Klienci podpinają do aplikacji Lidl Plus swoją kartę płatniczą, a potem dokonują autoryzacji operacji w swoim banku. Płatność za dokonane zakupy odbywa się poprzez wygenerowanie kodu QR w aplikacji, który potem jest skanowany na czytniku kasowym w sklepie. W ramach aplikacji naliczane są też rabaty.

Lidl Pay - kiedy oficjalny start usługi?

Jak podaje portal “Wiadomości Handlowe”, usługa Lidl Pay będzie dostępna tylko dla użytkowników aplikacji Lidl Plus. By korzystać z tego rodzaju płatności, klienci będą musieli zdefiniować kod PIN lub odcisk palca (touch ID), a następnie dodać kartę płatniczą.

Wprowadzenie usługi Lidl Pay dla konsumentów to kolejny krok w celu poprawy bezpieczeństwa konsumentów i pracowników w sklepach sieci Lidl. Początkowo usługa Lidl Pay miała zadebiutować na polskim rynku na przełomie stycznia i lutego 2020 roku, jednak jak widać sieć zaliczyła mały poślizg. Firma nie przekazała, kiedy dokładnie zostanie uruchomiona usługa, jednak wygląda na to, że oficjalny start coraz bliżej.

Lidl zabezpiecza sklepy

Poza tym Lidl konsekwentnie wprowadza kolejne zabezpieczenia w swoich sklepach na czas epidemii. Montowane są specjalne ekrany ochronne wyprodukowane z pleksi przy kasach, a na podłogach naklejane są taśmy informujące o bezpiecznej odległości, jaką powinni zachować od siebie klienci. Sieć skrócił też godziny pracy sklepów

Lidl poinformował też, że od poniedziałku 23 marca klienci sieci mogą korzystać z płatności zbliżeniowych kartą płatniczą do 100 złotych bez potrzeby wpisywania kodu PIN na terminalu.

Tagi:

zakupysklepLidldyskont

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, jarmoluk

Handel

H&M zwolni 1500 pracowników. Firma zaoszczędzi w ten sposób 190 mln dolarów

Czytaj więcej >
Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce. Biskupi naciskają.

Handel

Producenci alkoholi zwiększają produkcję. Szykują się na podwyżkę akcyzy

Czytaj więcej >
Biedronka

Handel

Mandat za wzięcie żywności ze śmietnika Biedronki. Jest wyrok sądu

Czytaj więcej >

Handel

Polska będzie handlować z Katarem nie tylko LNG

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Nadchodzące święta będą drogie. Prezenty jednak muszą być

Czytaj więcej >

Handel

Niedziele handlowe. W 2023 roku będzie ich jeszcze mniej

Czytaj więcej >