By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30483510
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30483510
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Kwietnia 2020

Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy Lidlu

Lidl, Biedronka oraz inne sklepy od poniedziałku będą mogły obsługiwać większą liczbę klientów. To efekt złagodzenia ograniczeń w handlu ogłoszonych w czwartek przez rząd.

Lidl wpuści więcej klientów

W czwartek rząd ogłosił plan odmrażania gospodarki. Pierwszy etap zakłada otwarcie lasów, parków oraz złagodzenie restrykcji dotyczących handlu. Limit osób przebywających w sklepie będzie uzależniony od jego powierzchni. W efekcie sklepy takie jak Lidl i Biedronka będą mogły obsługiwać więcej klientów.

Jak podaje tvn24bis.pl, w przypadku sklepów Lidl powierzchnia wynosi zwykle od około 1100 do 1300 metrów kwadratowych. Od poniedziałku 20 kwietnia do sklepu będzie mogło wejść od 73 do 87 osób. W informacji przesłanej serwisowi Lidl podkreśla, że ma również obiekty mniejsze i większe.

Biedronka wprowadza nowy produkt do sprzedaży. W czasie epidemii dla wielu jest niezbędnyBiedronka wprowadza nowy produkt do sprzedaży. W czasie epidemii dla wielu jest niezbędnyCzytaj dalej

Nie tylko Lidl. Inne sklepy także obsłużą więcej osób

Średni metraż sklepów Biedronka jest nieco mniejszy od placówek sieci Lidl i wynosi około 700 metrów kwadratowych. Jak podaje serwis, w każdym sklepie sieci należącej do koncernu Jeronimo Martins w jednym zakupy będzie mogło robić około 47 klientów. Szczegółowy limit będzie zależny od lokalizacji sklepu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Eksperci alarmują rodziców. Przez pobieranie popularnego teraz zasiłku dostaniesz niższą emeryturę

Z kolei Aldi, inny niemiecki dyskonter obecny na polskim rynku w zależności od lokalizacji będzie mógł obsłużyć od 47 do 73 klientów jednocześnie. Placówki Aldi mają wielkość podobną do tych sieci Lidl. Powierzchnia sklepów mieści się w przedziale od 700 do 1100 metrów kwadratowych.

W sklepach poniżej 100 m2 decyduje liczba kas

Również Tesco przygotowuje się do zmian i wskazuje, że aktualnie placówki sieci działają w dwóch formatach: hipermarketów i supermarketów. "Po wprowadzeniu nowych regulacji, dopuszczalna liczba klientów zostanie dopasowania indywidualnie dla poszczególnych lokalizacji, w zależności od zajmowanej powierzchni sklepu" - informuje sieć w komunikacie przesłanym tvn24bis.pl.

Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądać w sklepach sieci Żabka. Większość lokali sieci ma powierzchnię poniżej 100 metrów kwadratowych, a to oznacza, że limit osób przebywających w sklepie będzie zależał od liczby kas (cztery na jedną kasę). Przykładowo: jeżeli w placówce będą dwie kasy, to zakupy będzie mogło robić jednocześnie osiem osób.

Lidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasieLidl montuje specjalne urządzenia we wszystkich sklepach. Dobra wiadomość dla klientów w obecnym czasieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policja przekazała najnowsze informacje. Kierowca busa nie przeżył wypadku, zmarł w szpitalu
  2. Maseczki mogą zostać z nami na najbliższe dwa lata. Wiceminister zdrowia wyjaśnia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Paryskie służby wykryły koronawirusa w ujęciach wody niezdatnej do picia. Wydano oświadczenie
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News