BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy Lidlu

19 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Lidl, Biedronka oraz inne sklepy od poniedziałku będą mogły obsługiwać większą liczbę klientów. To efekt złagodzenia ograniczeń w handlu ogłoszonych w czwartek przez rząd.

Lidl wpuści więcej klientów

W czwartek rząd ogłosił plan odmrażania gospodarki. Pierwszy etap zakłada otwarcie lasów, parków oraz złagodzenie restrykcji dotyczących handlu. Limit osób przebywających w sklepie będzie uzależniony od jego powierzchni. W efekcie sklepy takie jak Lidl i Biedronka będą mogły obsługiwać więcej klientów. 

Jak podaje tvn24bis.pl, w przypadku sklepów Lidl powierzchnia wynosi zwykle od około 1100 do 1300 metrów kwadratowych. Od poniedziałku 20 kwietnia do sklepu będzie mogło wejść od 73 do 87 osób. W informacji przesłanej serwisowi Lidl podkreśla, że ma również obiekty mniejsze i większe.

Nie tylko Lidl. Inne sklepy także obsłużą więcej osób

Średni metraż sklepów Biedronka jest nieco mniejszy od placówek sieci Lidl i wynosi około 700 metrów kwadratowych. Jak podaje serwis, w każdym sklepie sieci należącej do koncernu Jeronimo Martins w jednym zakupy będzie mogło robić około 47 klientów. Szczegółowy limit będzie zależny od lokalizacji sklepu.

Z kolei Aldi, inny niemiecki dyskonter obecny na polskim rynku w zależności od lokalizacji będzie mógł obsłużyć od 47 do 73 klientów jednocześnie. Placówki Aldi mają wielkość podobną do tych sieci Lidl. Powierzchnia sklepów mieści się w przedziale od 700 do 1100 metrów kwadratowych.

W sklepach poniżej 100 m2 decyduje liczba kas

Również Tesco przygotowuje się do zmian i wskazuje, że aktualnie placówki sieci działają w dwóch formatach: hipermarketów i supermarketów. "Po wprowadzeniu nowych regulacji, dopuszczalna liczba klientów zostanie dopasowania indywidualnie dla poszczególnych lokalizacji, w zależności od zajmowanej powierzchni sklepu" - informuje sieć w komunikacie przesłanym tvn24bis.pl.

Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądać w sklepach sieci Żabka. Większość lokali sieci ma powierzchnię poniżej 100 metrów kwadratowych, a to oznacza, że limit osób przebywających w sklepie będzie zależał od liczby kas (cztery na jedną kasę). Przykładowo: jeżeli w placówce będą dwie kasy, to zakupy będzie mogło robić jednocześnie osiem osób.

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Handel

Mecz z Hiszpanią i specjalną akcją w Lidlu. Sieciówka 4 piwa daje za darmo

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Handel

Ceny warzyw znów zaskakują. Tym razem tanie jak nigdy

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

Warzywa tak drogie chyba jeszcze nie były. Przez zimną wiosnę płacimy krocie

Czytaj więcej >
Biedronka przyznała podwyżki pracownikom

Handel

Biedronka - zarobki 2021. Pensje poszły w górę i to na wielu szczeblach

Czytaj więcej >
Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
PHOTO: JOANNA GAJCY/EAST NEWS N/Z przydrozny handel przy drodze wojewodzkiej nr 801, zwanej Trasa Nadwislanska

Handel

Niemieckie produkty będą niestety drożeć. Zapowiedzieli sami Niemcy

Czytaj więcej >