BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy Lidlu

19 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Lidl, Biedronka oraz inne sklepy od poniedziałku będą mogły obsługiwać większą liczbę klientów. To efekt złagodzenia ograniczeń w handlu ogłoszonych w czwartek przez rząd.

Lidl wpuści więcej klientów

W czwartek rząd ogłosił plan odmrażania gospodarki. Pierwszy etap zakłada otwarcie lasów, parków oraz złagodzenie restrykcji dotyczących handlu. Limit osób przebywających w sklepie będzie uzależniony od jego powierzchni. W efekcie sklepy takie jak Lidl i Biedronka będą mogły obsługiwać więcej klientów. 

Jak podaje tvn24bis.pl, w przypadku sklepów Lidl powierzchnia wynosi zwykle od około 1100 do 1300 metrów kwadratowych. Od poniedziałku 20 kwietnia do sklepu będzie mogło wejść od 73 do 87 osób. W informacji przesłanej serwisowi Lidl podkreśla, że ma również obiekty mniejsze i większe.

Nie tylko Lidl. Inne sklepy także obsłużą więcej osób

Średni metraż sklepów Biedronka jest nieco mniejszy od placówek sieci Lidl i wynosi około 700 metrów kwadratowych. Jak podaje serwis, w każdym sklepie sieci należącej do koncernu Jeronimo Martins w jednym zakupy będzie mogło robić około 47 klientów. Szczegółowy limit będzie zależny od lokalizacji sklepu.

Z kolei Aldi, inny niemiecki dyskonter obecny na polskim rynku w zależności od lokalizacji będzie mógł obsłużyć od 47 do 73 klientów jednocześnie. Placówki Aldi mają wielkość podobną do tych sieci Lidl. Powierzchnia sklepów mieści się w przedziale od 700 do 1100 metrów kwadratowych.

W sklepach poniżej 100 m2 decyduje liczba kas

Również Tesco przygotowuje się do zmian i wskazuje, że aktualnie placówki sieci działają w dwóch formatach: hipermarketów i supermarketów. "Po wprowadzeniu nowych regulacji, dopuszczalna liczba klientów zostanie dopasowania indywidualnie dla poszczególnych lokalizacji, w zależności od zajmowanej powierzchni sklepu" - informuje sieć w komunikacie przesłanym tvn24bis.pl.

Nieco inaczej sytuacja będzie wyglądać w sklepach sieci Żabka. Większość lokali sieci ma powierzchnię poniżej 100 metrów kwadratowych, a to oznacza, że limit osób przebywających w sklepie będzie zależał od liczby kas (cztery na jedną kasę). Przykładowo: jeżeli w placówce będą dwie kasy, to zakupy będzie mogło robić jednocześnie osiem osób.

Tagi:

BiedronkazakupyTescosklepLidldyskont

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

zakupy

Handel

Black Friday. Dobrze zorganizowana akcja może przynieść firmom korzyści

Czytaj więcej >

Handel

Żabka wprowadza do sprzedaży nową przekąskę o nazwie Black Dog. Czarny hot dog z czarnym sosem

Czytaj więcej >

Handel

GUS: Sprzedaż detaliczna rośnie wolniej niż się spodziewano

Czytaj więcej >

Handel

Wzrosły dostawy LNG do gazoportu w Świnoujściu

Czytaj więcej >

Handel

Izba Zbożowo-Paszowa: spadły krajowe ceny zbóż

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa hipermarket Carrefour N/Z Bezpieczne zakupy w godzinach dla seniorow powyzej 60 roku zycia - lista zakupow

Handel

Hipermarkety mają płacić w przyszłości wyższe podatki. Może to spowodować podwyżkę cen produktów

Czytaj więcej >