Lidl zmieni opakowania swoich produktów, aby nie zachęcać do zakupu produktów wysokokalorycznych
By Jérémy-Günther-Heinz Jähnick / Somain - Lidl (01) / Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78226592
Autor Stanisław Węgrowski - 8 Stycznia 2020

Lidl walczy z otyłością w nietypowy sposób. Sieć zdecydowała się na radykalny krok

Lidl chce zmieniać nawyki żywieniowe Brytyjczyków, w tym dzieci. Dlatego niemiecka sieć zdecydowała, że na opakowaniach płatków śniadaniowych nie będzie już bohaterów kreskówek.

Lidl zmienia opakowania płatków śniadaniowych

W sklepach sieci Lidl w Wielkiej Brytanii na opakowaniach płatków śniadaniowych dzieci nie zobaczą już swoich ulubionych bohaterów bajek. Założenie jest proste: te działania mają przyczynić się do walki z otyłością i ograniczania zawartości cukru w produktach sieci Lidl.

ZUS masowo odbiera świadczenia, a skala kontroli przypomina nękanie. Protesty matek w całym krajuZUS masowo odbiera świadczenia, a skala kontroli przypomina nękanie. Protesty matek w całym krajuCzytaj dalej

W komunikacie brytyjskiego oddziału sieci Lidl można przeczytać, że postaci występujące w bajkach, które pojawiają się na opakowaniach niezdrowych produktów spożywczych przyczyniają się do większego zainteresowania takimi artykułami. Dzięki zlikwidowaniu kreskówkowych bohaterów z opakowań produktów o wysokiej zawartości cukru rodzicom i ich pociechom powinno być łatwiej podejmować rozsądne decyzje żywieniowe. Lidl planuje zmianę opakowań ośmiu produktów dedykowanych dzieciom.

Lidl

Mamy nadzieję, że usunięcie postaci z kreskówek z opakowań płatków zmniejszy presję na niektórych rodziców i wpłynie na ich decyzje zakupowe - powiedziała cytowana przez RadioZET Georgina Hall, dyrektor ds. społecznej odpowiedzialności firmy Lidl.

Działania sieci Lidl są w pełni uzasadnione. Jak podaje RadioZET, Wielka Brytania jest w czołówce pod względem procentu mieszkańców, którzy walczą z otyłością. Według danych OECD aż 64 procent mieszkańców Wysp ma problem z nadwagą.

W Polsce problem z nadwagą ma co drugi dorosły. Polski rząd także planuje działania związane ze zmianą nawyków żywieniowych Polaków. Niedawno Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wprowadzeniu podatku cukrowego, który nałoży wyższe opłaty na producentów słodkich napojów.

Minister rodziny o zmianach w świadczeniu 500 plus dla emerytów. 100 zł więcej, które robi różnicęMinister rodziny o zmianach w świadczeniu 500 plus dla emerytów. 100 zł więcej, które robi różnicęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  2. Nieleczony kaszel może prowadzić do poważnych chorób. Nie powinniśmy go bagatelizować
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. Nagły zwrot akcji w sprawie emerytur. Ponad milion Polaków dostanie dodatkowy 1000 złotych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News