Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > "Laptop dla ucznia". Policja znalazła komputer w lombardzie
Zuzanna Kabot
Zuzanna Kabot 17.11.2023 22:46

"Laptop dla ucznia". Policja znalazła komputer w lombardzie

Laptop
Ministerstwo Cyfryzacji

Uczniowie klas czwartych szkół podstawowych jakiś czas temu otrzymali od rządu laptopy. Teraz Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że jedno z tych urządzeń policja zabezpieczyła w lombardzie.

"Laptopy dla uczniów"

W połowie lipca prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Program “Laptop dla ucznia” zakłada, że zaczynając od obecnego roku szkolnego, kolejnym rocznikom uczniów klas IV szkół podstawowych publicznych i niepublicznych będą przekazywane laptopy. Resort informował, że w tym roku ma zostać przekazanych 394 346 laptopów.

Nie zrobisz przelewu, nie zapłacisz kartą, nie wypłacisz pieniędzy. Koniecznie przygotuj gotówkę

Laptop od rządu znaleziony w lombardzie

Ministerstwo Cyfryzacji w piątek 17 listopada przekazało za pomocą mediów społecznościowych, że jedno z urządzeń przekazanych w ramach akcji “Laptop dla ucznia” zostało znalezione w lombardzie. Resort podkreśla, że zabronione jest sprzedawanie tych laptopów. - Od startu programu monitorujemy rynek i aukcje internetowe i będziemy stanowczo reagować na wszystkie nieprawidłowości. Opiekunowie czwartoklasistów, którzy dostali laptopy, nie mają prawa ich sprzedawać - napisano.

W sprawie interweniowała policja

Polska Policja zabezpieczyła w lombardzie laptop przekazany w ramach programu “Laptop dla ucznia”, a informacja o nielegalnej próbie sprzedaży trafiła do służb bardzo szybko. Wszystko dzięki temu, że laptop posiada na obudowie specjalny grawerunek.

- W jednym z lombardów Polska Policja zabezpieczyła laptopa, który prawdopodobnie został przekazany w ramach programu „Laptop dla ucznia”. Widoczne na obudowie zabezpieczenie w postaci grawerunku sprawiło, że informacja o nielegalnej próbie sprzedaży bardzo szybko trafiła do odpowiednich służb, a sprzęt był w sprzedaży zaledwie kilka godzin - przekazuje Ministerstwo Cyfryzacji w mediach społecznościowych. 

Tagi: Policja