BiznesINFO.pl
Kryzys a obietnice polityków

Wikimedia Commons/EU2017EE Estonian Presidency/CC2.0

Druga fala kryzysu może nadejść. Emilewicz: przygotowujemy się na to, żeby przywrócić reżimy

24 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Kryzys i druga fala epidemii koronawirusa przed nami. Jadwiga Emilewicz zapowiada, że rząd intensywnie pracuje nad nowymi restrykcjami. Czy Polacy mają powody do obaw?

Kryzys i druga fala epidemii spędzają rządowi sen z powiek. Jadwiga Emilewicz zapewnia, że nie ma mowy o kolejnym lockdownie. Rozmowy skupiają się na tym, by maksymalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa i jednocześnie nie zamrażać gospodarki.

Kryzys - musimy przeciwdziałać

Wicepremier Jadwiga Emilewicz, była dzisiejszym gościem programu Graffiti w Polsat News. Podczas szerokiego wywiadu wicepremier zapewniała, że nie ma planów na wprowadzenie ponownego lockdownu i zamknięcia gospodarki, tak jak to miało miejsce podczas pierwszej fali pandemii. - Przygotowujemy się na drugą falę epidemii jesienią, ale absolutnie nie dyskutujemy o ponownym lockdownie - zapewniała widzów Polsat News. Minister rozwoju powiedziała także, że bardzo chciałaby zapewnić o bezpieczeństwie miejsc pracy w Polsce, jednak jak wskazała - taka deklaracja byłaby wysoce nieodpowiedzialna. Nie może zagwarantować, że nikt nie otrzyma wypowiedzenia.

Emilewicz wskazała także na rosnące wynagrodzenia oraz wzrost liczby wakatów w polskich firmach. Wicepremier podkreślała, że polska gospodarka wychodzi z kryzysu. Eksperci wskazali jednak, że owszem - wynagrodzenia rosną, jednak jest to nieodczuwalny skok. Dodatkowo na wzrost pensji wpływ ma połowa roku, która w wielu firmach wiąże się z wypłatą kwartalnych oraz półrocznych premii. Eksperci wskazali również, że wzrosty zarobków nie nadążają za wzrostami cen. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Wicepremier Emilewicz została również zapytana o nową perspektywę budżetową Unii Europejskiej. Jak wskazała - pieniądze są wydzielone na konkretne obszary, wskazała przy tym na transport, energetykę, infrastrukturę i cyfryzację. Zdaniem wicepremier dzięki nowemu budżetowi zyska nie tylko infrastruktura - koleje i drogi, ale także ludzie. Jadwiga Emilewicz zaznaczała, że pieniądze muszą być przeznaczane na budowę "nowych kompetencji pracowniczych".

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Pilna sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ dotycząca Nord Stream. Na życzenie Rosji

Czytaj więcej >
Rondo. Czy przed skrzyżowaniem należy włączać lewy kierunek?

Polska i Świat

Wielu kierowców jeszcze nie wie o zmianie przepisów. Na skrzyżowaniu mogą zgarnąć 1000 zł mandatu

Czytaj więcej >
Wielkopolskie: Nie żyje 60-latek, który wypadł z drezyny. W akcji straż, pogotowie, policja i służby kolejowe

Polska i Świat

Wybuch w zakładzie PKN Orlen. Są zabici

Czytaj więcej >
Fajerwerki w Warszawie

Polska i Świat

Największe polskie miasta odwołują imprezy sylwestrowe. Chcą zaoszczędzić

Czytaj więcej >
Ceny węgla rosną

Polska i Świat

Dłuższy termin wymiany pieców w województwie małopolskim. Do końca kwietnia 2024 roku

Czytaj więcej >
Senat przyjął rezolucję ws. Białorusi

Polska i Świat

Nowa strona internetowa Senatu pochłonie prawie milion złotych

Czytaj więcej >