BiznesINFO.pl

Biznesinfo

Klienci banku Santander nie zalogują się przez profil zaufany. Serwis czasowo wyłączony

18 Marca 2023

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

Klienci banku Santander mogą napotkać utrudnienia podczas logowania się na swoje konto poprzez profil zaufany. Ukazuje się wówczas komunikat o czasowej niedostępności serwisu.

Czasowe utrudnienia dla klientów banku Santander

Komunikat o czasowej niedostępności serwisu (jego screen publikujemy poniżej) pojawia się podczas logowania na konto bankowe za pośrednictwem profilu zaufanego. Standardowo użytkownik jest proszony o późniejsze wykonanie ponownej próby logowania.

Image_20230318_151836.png

Przerwa 19 marca

Na swojej stronie internetowej Santander informuje, że w niedzielę 19 marca w godz. od 2:00 do 6:00 nie będą działać bankomaty/wpłatomaty. Pozostałe usługi takie jak bankowość internetowa, aplikacja mobilna, przelewy natychmiastowe, karty, BLIK i konto Santader powinny funkcjonować bez zastrzeżeń.

Przypomnijmy, że z usług banku korzysta w skali kraju kilka milionów osób (w 2019 roku klientami Santandera było prawie 5 mln Polaków).

Sprzedajesz online? Uważaj na fałszywe wiadomości

Ostatnimi czasy bank przestrzega swoich klientów przed wyłudzeniami pieniędzy, jakie mają miejsce na platformie Vinted. W fałszywych wiadomościach przestępcy informują kupujących, że kupili przedmiot, a Ty, jako sprzedawca, musisz teraz potwierdzić transakcję – specjalną instrukcję wysyłają oddzielną wiadomością e-mail.

Zrzut ekranu 2023-03-18 o 15.46.57.png

Santander wyjaśnia, iż link prowadzi do fałszywej strony internetowej, która do złudzenia przypomina prawdziwą stronę pośrednika płatności lub stronę banku. W ten sposób przestępcy próbują wyłudzić informacje o karcie płatniczej, login i hasło do bankowości czy też numer PESEL. Ostatnim krokiem jest przejęcie Twoich smsKodów, które ułatwią oszustom dostęp Twoich pieniędzy – przestrzega bank.

Zrzut ekranu 2023-03-18 o 15.50.11.png

Tagi:

bankpieniądzeoszustwo

Podobne artykuły

Finanse

Terlecki mówi o podwyższeniu świadczenia 500 plus. „Mamy jeszcze parę asów w rękawie”
Czytaj więcej >

Finanse

Ulga na internet, można zaoszczędzić nawet 760 zł. Konieczny jest jednak pewien dokument
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Finanse

Poznanianin pracował przez 57 lat. Takiej emerytury może mu pozazdrościć niejeden senior
Czytaj więcej >

Finanse

14. emerytura będzie przysługiwać z mocy prawa. Jest projekt ustawy, dobre wieści dla seniorów
Czytaj więcej >

Finanse

Siedem popularnych banków zapowiada przerwy w dostępie do usług. Problemy z płatnościami kartą i wypłatą gotówki
Czytaj więcej >
Maria Gil-Sobczyk

Redaktor Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]