kierowca-pxhere-cc0
pxhere.com
Autor Stanisław Węgrowski - 20 Maja 2020

Luzowanie obostrzeń również ze zmianami dla kierowców i pasażerów. Mało kto wie, czego się spodziewać

Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą - część ograniczeń w związku przemieszczaniem się została zniesiona w poniedziałek. Wprowadzone zmiany dotyczą nie tylko kierowców, ale też pasażerów i rowerzystów.

Kierowcy mogą się cieszyć. Zniesiono niektóre obostrzenia

W ramach trzeciego etapu odmrażania gospodarki zniesiono lub poluzowano część ograniczeń. Od poniedziałku 18 maja działalność wznowiły salony fryzjerskie, kosmetyczne, a także restauracje i bary. Otwarte mogą być też obiekty sportowe i niektóre instytucje kultury. Także kierowcy mają powody do zadowolenia. Rząd zdecydował o zniesieniu niektórych ograniczeń związanych z jazdą samochodem.

Już dziś wchodzi restrykcyjny zakaz. Oburzeni Polacy będą musieli szukać innych rozwiązańJuż dziś wchodzi restrykcyjny zakaz. Oburzeni Polacy będą musieli szukać innych rozwiązańCzytaj dalej

Kierowca nie musi się już tłumaczyć

Od poniedziałku kierowca nie musi już uzasadniać konieczności podróży. Można podróżować wszędzie i to z kompletem pasażerów. Jednak kierowcy powinni pamiętać o tym, że dalej trzeba zakrywać nos i usta.

Przepis obowiązuje zarówno kierowcę, jak i pasażerów. Zgodnie z kwietniowym rozporządzeniem, w samochodzie trzeba mieć zakrytą twarz (maseczką lub czymś innym), jeśli podróżuje się z osobami, z którymi się nie mieszka.

Jeśli kierowca podróżuje z najbliższą rodziną, z którą mieszka, to zarówno on, jak i pasażerowie nie muszą zakrywać ust i nosa. Ponadto osoby mające trudności z oddychaniem lub te, które nie są w stanie sobie założyć maseczki bądź innego zakrycia twarzy, nie muszą się martwić tym obowiązkiem. Przepis nie dotyczy też dzieci do 4. roku życia.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące doniesienia

Kierowcy z ulgą, rowerzyści bez zmian

W dalszym ciągu do ograniczeń muszą się stosować motocykliści i rowerzyści - podaje "Rzeczpospolita". Pierwsi nie muszą zakrywać twarzy, jeśli podróżują w kasku integralnym lub szczękowym. Jeśli kask jest otwarty, to wtedy nakaz ich obowiązuje. Tak samo jest w przypadku rowerzystów. Wyjątkiem jest jazda po lesie i problemy zdrowotne. Rowerzyści muszą także zachowywać bezpieczny dystans podczas jazdy.

Zmiany zajdą również w działaniu komunikacji miejskiej. Rząd zdecydował się podnieść limit pasażerów w autobusach, tramwajach i metrze. Dotychczas limit wynosił połowę miejsc siedzących w pojeździe. Od poniedziałku obowiązuje limit 30 procent wszystkich miejsc stojących i siedzących.

Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznychNie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  2. Polskie media podały przykre informacje. Poważny wypadek w skateparku zakończył się tragedią, nie żyje młody chłopak
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wyciekły dane 9 milionów osób i ponad 2 tysięcy kart kredytowych. Klienci linii lotniczych ofiarami hakerów
Zniesione kolejne ograniczenie. Kluczowa zmiana dla tysięcy PolakówZniesione kolejne ograniczenie. Kluczowa zmiana dla tysięcy PolakówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News