Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Kia wzywa do serwisów, 22 tys. aut może się zapalić
Radosław Święcki
Radosław Święcki 09.06.2021 02:00

Kia wzywa do serwisów, 22 tys. aut może się zapalić

Kia zaczyna akcję naprawczą
EastNews/Piotr Miecik

Kia wzywa do serwisów ponad 22 tys. kierowców w związku z ryzykiem zwarcia, które może doprowadzić do pożaru. Problem dotyczy modelu sportage.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kia wzywa do serwisów ponad 22 tys. kierowców

  • Jakie są powody akcji serwisowej

  • Jaka inna znana marka prowadzi podobną akcję

Kia z ważnym komunikatem dla kierowców

Kia wzywa kierowców do serwisów. Wszystko przez to, że w obwodzie hydrauliczno-elektronicznej jednostki sterującej może nastąpić zwarcie, które z kolei może doprowadzić do pożaru w komorze silnika.

Problem dotyczy modelu sportage wyprodukowanego na Słowacji między październikiem 2015 r. a październikiem 2002 roku. Z danych przytoczonych przez serwis Bankier.pl wynika, że do serwisu będzie musiało udać się ponad 22,7 tys. kierowców.

Kia sportage jak zauważa portal plasuje się w pierwszej piątce najpopularniejszych modelów wśród polskich klientów indywidualnych w tym roku. Okazuje się, że od stycznia do końca maja br. w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów przybyło prawie 3,3 tys. egzemplarzy tego modelu, z czego blisko połowę zarejestrowali klienci indywidualni.

W jaki sposób kierowcy dowiedzą się o konieczności udziału w akcji serwisowej? Zostaną powiadomieni najprawdopodobniej drogą pocztową. Następnie będą musieli złożyć wizytę w autoryzowanej stacji obsługi, gdzie mechanicy wymienią bezpieczniki w skrzynkach znajdujących się wewnątrz hydrauliczno-elektronicznej jednostki sterującej.

Nie tylko Kia

O podobnej akcji serwisowej informował niedawno Renault, w związku z tym, iż w pojazdach Renault Master III, wyprodukowanych we Francji między styczniem 2018 r. a kwietniem 2019 roku istnieje możliwość uszkodzenia przewodu zasilającego paliwa w komorze silnika, co w konsekwencji może doprowadzić do pożaru.

Jak podawał serwis auto-swiat.pl, na polskim rynku akcją serwisową objętych jest prawie 13 tys. aut.

Kierowcy feralnych pojazdów otrzymają informację o konieczności wizyty w serwisie listem poleconym. Dojdzie tam do kontroli i montażu ochraniacza przewodu zasilającego paliwa.

Tagi: auto