Japonia potrzebuje spirytusu z Polski do walki z koronawirusem
pixabay/yellowmagics9
Autor Radosław Święcki - 3 Marca 2020

Japonia uzbraja się w spirytus z Polski. W Kraju Kwitnącej wiśni schodzi jak świeże bułeczki

Japonia nie może obejść się bez spirytusu z Polski. Wskazywany jako alternatywa dla środków dezynfekujących spirytus w ostatnich dniach stał się w Kraju Kwitnącej Wiśni towarem deficytowym.

Japonia mierzy się z koronawirusem od połowy stycznia. Aby ustrzec się przed COVID-19, mieszkańcy Japonii stosują różne sposoby. Jednym z nich okazuje się 96-procentowy spirytusu rektyfikowany z Polski, który za sprawą wysokiej zawartości alkoholu wskazywany jest jako alternatywa dla standardowych środków dezynfekujących. Problem w tym, że w Kraju Kwitnącej Wiśni zaczyna brakować spirytusu z Polski.

Szykują się nowe zasiłki. Ich koszt może wynieść 1136 zł na uprawnionegoSzykują się nowe zasiłki. Ich koszt może wynieść 1136 zł na uprawnionegoCzytaj dalej

Japonia nie radzi sobie bez spirytusu

- Zainteresowanie trunkiem wzrosło w ciągu ostatnich dwóch tygodni do tego stopnia, że spirytus stał się w Japonii towarem deficytowym - informuje Radio Zet, powołując się na japońską agencję prasową Jiji Press.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Wielu Polaków w ogóle nie ma pojęcia. Ty też możesz dostać zwrot z kredytu
2. Hipokryzja Marty Kaczyńskiej wyszła na jaw. Poucza Polaków, a niewielu zna prawdę o jej córkach

Przedstawiciel tokijskiej spółki Million Trading Co., która importuje do Japonii produkty z zagranicy, w rozmowie z Jiji Press miał przyznać, że żałuje, że nie zamówiono więcej partii spirytusu rektyfikowanego z Polski.

Według agencji Kyodo w Japonii z powodu COVID-19 zmarło 6 osób i odnotowano ponad 250 zakażeń.

Przypomnijmy, że choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, pojawiła się w grudniu ub.r. w Wuhanie w środkowych Chinach. Zakażenia odnotowano od tego czasu m.in. w: Korei Południowej, Iranie, Iraku, Izraelu, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze, Tajwanie, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii, a także we Włoszech, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Danii, Norwegii, Szwecji, Austrii, Grecji, Białorusi, Litwie, Estonii i Rumunii.

Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

Główny Inspektorat Sanitarny podaje, że od 31 grudnia ub.r. do 2 marca br. na świecie odnotowano ponad 89 tys. potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym ponad trzy tysiące zgonów. Najwięcej przypadków śmiertelnych było w Chinach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne
  2. Najczęstsze objawy udaru. Każdy z nas powinien je znać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Mieszkańcy przeżyli chwile grozy, 9 ofiar śmiertelnych. Zniszczenia są ogromne, tornado za granicą
Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News