Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Jak prowadzić biznes w niepewnych czasach?
Materiał partnera
Materiał partnera 19.04.2024 15:34

Jak prowadzić biznes w niepewnych czasach?

scena
Fot. materiał partnera

Zagrożenie wojną, deglobalizacja, zmiany demograficzne - to wyzwania, przed którymi stoją dziś rząd i biznes. Na Impact’24 będą o nich rozmawiać międzynarodowi eksperci, najważniejsi politycy i liderzy biznesu.

Temat bezpieczeństwa staje się dziś istotny na najważniejszych wydarzeniach gospodarczych, włączając Davos. Nie inaczej będzie na Impact’24, największym kongresie gospodarczo-technologicznym w Europie Środkowo-Wschodniej, który odbędzie się 15-16 maja w Poznaniu. Zdaniem cenionego politologa Ivana Krasteva, jednego z mówców Impact’24, podjęcie tematów obronności na kongresie w kraju frontowym NATO, to właściwe posunięcie.

Jeśli próbujesz przyciągnąć ludzi, którzy nie spotkają się ze sobą w Davos czy Monachium i próbujesz prowadzić rozmowy, które mogą się odbyć tylko w Polsce, jest to niezwykle ważne. Chodzi o to, by zmusić uczestników do spojrzenia na świat z perspektywy Polski - społecznie i geopolitycznie - powiedział Krastev portalowi onet.pl.

Światowi eksperci od geopolityki, obronności i cyberbezpieczeństwa przyjadą na Impact’24

Na wydarzeniu pojawią się liczące się osobistości ze świata polityki - przedstawiciele rządu i agend europejskich, prezesi największych firm i międzynarodowi eksperci, w tym specjaliści od geopolityki, obronności i cyberbezpieczeństwa. Mówcami na Impact’24 będą m.in. eksperci ds. Europy Środkowo-Wschodniej: amerykański historyk Timothy Snyder oraz bułgarski politolog Ivan Krastev, amerykański polityk i dyplomata Daniel Fried, autor książki “Wojna made in Russia” prof. Siergiej Miedwiediew, strateg geopolityczny Peter Zeihan, który doradzał rządowi USA i firmom z listy Fortune 500, były doradca bezpieczeństwa wew. w Białym Domu Ron Clark, dyrektor tureckiej firmy zbrojeniowej produkującej m.in.drony Haluk Bayraktar, starszy doradca ds. Europy w IISS i doradca w paryskiej Fondation pour la Recherche Stratégique (FRS) François Heisbourg, były współpracownik CIA, dziś dyrektor Advanced Archer Technologies i ekspert ds. cyberbezpieczeństwa Tony de Mario. Swą obecność na kongresie potwierdzili także przedstawiciele polskiego rządu m.in. minister obrony Władysław Kosiniak-Kamysz, minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński, wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski oraz wielu ważnych polskich generałów, w tym były szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. Rajmund Andrzejczak i gen. dyw. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Polska jest ważnym miejscem na mapie Europy - do nas będą trafiać m.in. niemieckie inwestycje

Nie tylko sprawy obronności i cyberbezpieczeństwa, ale także szerzej rozumiana geopolityka będzie tematem na Impact’24. Amerykański strateg geopolityczny Peter Zeihan uważa, że Polska jest dziś ważnym miejscem na mapie Europy, nie tylko dlatego, że jest krajem frontowym NATO. Jego zdaniem nasz kraj będzie czerpać korzyści ze względnego transferu udziału w rynku, w miarę załamywania się systemów wschodnioazjatyckich. Może być także pomocny dla krajów ościennych, których społeczeństwa "starzeją się” i zamierzają wykorzystać swoją wiedzę, kapitał i technologię w pobliskim kraju, który może wypełnić lukę.

Ogromna liczba niemieckich inwestycji będzie trafiać do Polski, aby w zasadzie powtórzyć to, co Niemcy robili u siebie, ale do czego nie mają już pracowników – powiedział Peter Zeihan portalowi Puls Biznesu.

Impact’24 - spotkanie biznesmenów, decydentów i ekspertów

Na kongresie nie zabraknie czołowych polskich przedsiębiorców, inwestorów i przedstawicieli sektora finansowego. Swój udział w wydarzeniu potwierdzili m.in., Sebastian Kulczyk - międzynarodowy inwestor, właściciel Kulczyk Investments, Michał Gajewski, Prezes Zarządu Santander Bank Polska S.A, Marta Życińska - dyrektorka generalna polskiego oddziału Mastercard Europe, Rafał Brzoska - twórca InPost, flagowej firmy, która zrewolucjonizowała polski rynek dostaw, Piotr Krupa - współzałożyciel i prezes międzynarodowej grupy Kruk, działającej już na 8 rynkach europejskich.

W dobie kryzysów, by prowadzić biznes potrzebna jest wiedza z wielu dziedzin

Impact’24 ma dostarczać merytorycznych informacji o światowych trendach w gospodarce, technologiach, finansach i marketingu. Podczas wydarzenia na 8 multimedialnych scenach wystąpi 650 mówców, którzy w ramach 24 ścieżek tematycznych, pochylą się nad takimi tematami jak, m.in. sztuczna inteligencja, finanse, marketing, nowoczesne przywództwo, kwestia wzmocnienia pozycji kobiet. Wśród mówców Impact’24 są eksperci od sztucznej inteligencji - wice naczelny The Economist Kenneth Cukier, szef na region EMEA w NVIDA David Hogan, prezes Mastercard Europe Mark Barnett, światowej sławy ekspertka par Esther Perel oraz najważniejsze globalne kobiece liderki: była premier Finlandii Sanna Marin, była pierwsza dama USA Michelle Obama i Valerie Jarrett, wieloletnia doradczyni prezydenta Baracka Obamy. -

Planujemy, by myślą przewodnią było słowo „nadzieja” - mówi Valerie Jarrett w wywiadzie dla Forbes Woman. - Michelle ma niezwykłą zdolność inspirowania ludzi do zabierania głosu na rzecz zmian. Interesuje nas wiele zagadnień z tego regionu - przyszłość Unii Europejskiej, działanie w obliczu kryzysu migracyjnego, asymilacja uchodźców z Ukrainy (...). Wielu polskich ekspertów mówi rzeczowo i pasjonująco o tych kwestiach. Zatem możemy się uczyć od Polaków. I pokazywać, jak ważny na świecie jest wasz oryginalny głos i spojrzenie. By być częścią czegoś większego niż my sami - zdradza Jarrett.

 Nadzieja, to dobra myśl przewodnia na niepewne czasy.

Materiał partnera.

Tagi: Finanse