BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 23.05.2019. n/z Dlon dziecka i matki na tle zabawek i banknotu 500 zl.

https://eastnews.pl/Arkadiusz-Ziolek

Emilewicz przerwała milczenie w sprawie 500 plus. Jasna deklaracja

4 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Jadwiga Emilewicz kilka dni temu powiedziała, że chciałaby, żeby inne świadczenia również były wypłacane za pomocą bonu elektronicznego. Wzrok obywateli padł w kierunku 500 plus, jednakże Minister Rozwoju powiedziała, że nie ma zamiaru zmieniać sposobu wy

Jadwiga Emilewicz o wypłacaniu 500 plus

Jadwiga Emilewicz była gościem programu "Money. To się liczy",  w którym została zapytana o możliwość wypłacania świadczeń w ramach programów Rodzina 500 plus czy Dobry Start w podobnej do bonu turystycznego formie. - Z całą pewnością jest to droga, którą chcemy podążać i też przypomnijmy, że doszła informacja od prof. Uścińskiej [prezes ZUS - red.] o tym, że na PUE ZUS jest już ponad 1 mln rejestracji. To też sprawia, że będziemy mieć więcej informacji na temat beneficjentów programów - powiedziała szefowa resortu.

Jadwiga Emilewicz swoimi słowami wywołała burzę po stronie Zjednoczonej Prawicy. Jako pierwsza odważyła się skrytykować ten pomysł była premier, Beata Szydło. Za pomocą swojego konta na Twitterze napisała, że jest on nie tylko bardzo zły, ale także pozbawiony uzasadnienia. "Wprowadzanie takich pomysłów do debaty publicznej podważa zaufanie między rządem PiS i obywatelami. Aż się ciśnie na usta: Nie idźmy tą drogą!" - grzmiała. Wtórował jej Zbigniew Ziobro, który zaznaczył, że pomysł nie uzyskał poparcia Solidarnej Polski i nigdy nie był konsultowany z ugrupowaniem.

Jadwiga Emilewicz tłumaczy się ze swojego pomysłu

Jadwiga Emilewicz postanowiła zabrać głos w sprawie budzącej ogromne emocje po stronie polskiej prawicy. - Nie ma mowy o zamianie 500 plus na bon, nic takiego nie padło w mojej wypowiedzi. I chciałabym uspokoić wszystkich Polaków, beneficjentów programu 500 Plus i panią premier Beatę Szydło, że nie ma absolutnie żadnych planów zmiany programu 500 plus - powiedziała w rozmowie z "Super Expressem".

Jadwiga Emilewicz powiedziała, że cyfrowe wypłacanie świadczeń jest brane pod uwagę tylko i wyłącznie w przypadku podobnych do bonu turystycznego programów. - Wiemy, że jest to jeden ze sztandarowych programów naszego rządu i od początku był przygotowany jako systemowe, bezpośrednie wsparcie dla rodzin. Nie ma i nie było dyskusji o tym, że administracja publiczna rości sobie prawo w jaki sposób przekazywać, albo nakazywać rodzinom wykorzystywanie tych środków - podsumowała.

Tagi:

Dziecko500 plusZUSświadczenia socjalnesocjalpomoc socjalnaPolskaPolacypieniądzedodatki socjalne

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >