Przeciążony Internet zainteresował KE
pixnio
Autor Radosław Święcki - 19 Marca 2020

Czeka nas paraliż internetu? Skutki mogą być fatalne, komisarz UE apeluje o jedną rzecz

Przeciążony internet może już niedługo pokrzyżować plany wielu osobom. Z tego powodu Komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton wystosował pilny apel do internetowych platform streamingu.

Przeciążony internet może już niedługo być ogromnym problemem

Szwankujący Internet w obecnym czasie może być szczególnie dotkliwy np. dla osób, które muszą pracować zdalnie, opieki zdrowotnej czy dla instytucji prowadzących edukację online.

Praca w domu, ale też samo przebywanie w czterech ścianach i szukanie rozrywki w sieci, może spowodować przeciążenie Internetu.

Z danych Play, które podaje portal gazeta.pl wynika, że natężenie ruchu głosowego sieci wzrosło o 30 proc., zaś ruch transmisji danych w ciągu dnia wzrósł o 40 proc. Na większe obciążenie wskazuje także T-Mobile. Tutaj wzrosty wynoszą odpowiednio 50 procent (połączenia głosowe) i 20 procent (transmisja danych).

Ważna decyzja ministerstwa ws. 500 plus. Pieniądze dostanie też kolejna grupaWażna decyzja ministerstwa ws. 500 plus. Pieniądze dostanie też kolejna grupaCzytaj dalej

Unia apeluje do Netflixa

Problem ten – o czym informuje Polska Agencja Prasowa – stał się przedmiotem zainteresowania Komisji Europejskiej.

PAP podaje, że komisarz Unii Europejskiej ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton rozmawiał na ten temat z prezesem Netfliksa Reedem Hastingsem. Unijny komisarz zachęca do czasowego obniżenia jakości dostarczanego wideo, oferując standardową rozdzielczość zamiast wysokiej.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Bardzo szczery wpis ratownika medycznego. “Minister powinien się wstydzić"

- Platformy streamingowe, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy - wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusów - powiedział Breton.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Zdaniem unijnego komisarza ds. rynku wewnętrznego operatorzy telekomunikacyjni powinni również dążyć do zmniejszenia przeciążenia sieci, a użytkownicy przełączać się na Wi-Fi w domu, zamiast korzystać z transferu od operatora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie wszyscy zostali w domach, tłumy dzieci na placach zabaw. Dzielnice i spółdzielnie podjęły ważną decyzję
  2. Koronawirus szaleje, a w polskim mieści zrobili mega imprezę. Pilnie interweniowała Policja, w głowie się nie mieści
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Samolot z Francji wleciał nad Polskę i pilnie zawracał do Paryża. Nikt nic nie wie, podejrzany kurs
TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]TOP 10 najdroższych polskich filmów. Budżety, które przyprawiają o zawrót głowy [GALERIA]Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News