Intermarche chce otworzyć 20 sklepów w tym roku
Gina_Janosch / Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 5 Lutego 2020

InterMarche w Polsce się kurczy. W Europie sieciówka planuje jednak kolejne otwarcia

Intermarche zamknęło w ubiegłym roku 11 placówek w Polsce. Jednak Grupa Muszkieterów, do której należy sieć sklepów, zapowiada rozwój w Europie. W 2020 roku grupa zamierza otworzyć 20 nowych marketów Intermarche.

Intermarche trzyma poziom

Choć w 2019 roku zamknięto 11 sklepów Intermarche, to nie oznacza, że Grupa Muszkieterów nie radzi sobie dobrze na polskim rynku. Jak podaje portal dlahandlu.pl, francuski właściciel sieci zakończył ubiegły rok z obrotami na poziomie 7,74 mln zł. Tym samym grupa zanotowała wzrost o blisko 270 mln zł rok do roku (podwyżka 3,6 proc.). Samej sieci Intermarche udało się utrzymać obroty w wysokości 5,18 mld zł.

Lepiej miej oko na skrzynkę pocztową. Już pół miliona Polaków dostało niepokojący list od ZUSLepiej miej oko na skrzynkę pocztową. Już pół miliona Polaków dostało niepokojący list od ZUSCzytaj dalej

Intermarche otworzy 20 nowych sklepów

W tym roku Intermarche planuje otworzyć 20 nowych placówek w Europie, a połowa z nich ma być sklepami ekspresowymi - informuje portal dlahandlu.pl. Sieć zamierza się rozwijać, w czym ma pomóc wprowadzanie nowych formatów. Rozwijane będą usługi e-commerce. Intermarche chce także wprowadzić rozwiązania Drive do 400 placówek.

- Mamy ambitne plany na 2020 rok. Planujemy m.in. rozwijać usługi z zakresu e-commerce. Chcemy także, by nasza sieć z produktami dla domu i ogrody była dostępna w przynajmniej 15 nowych lokalizacjach - zapowiada na łamach dlahandlu.pl Marc Dherment, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

Plebiscyt Plebiscyt "Mistrzowie parkowania". Straż miejska zachęca do głosowania na najgorzej zaparkowane auto [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Intermarche nie odpuści polskiego rynku

Intermarche już od jakiegoś czasu zamyka sklepy w Polsce. Portal dlahandlu.pl informuje, że pod koniec 2019 roku francuska grupa prowadziła w naszym kraju 204 sklepy. Dwa lata temu było ich 215. A to oznacza, że w ostatnim roku w Polsce zamknięto 11 punktów. Pomimo tego sieć zapowiada rozwój na polskim rynku.

Jak podaje portal dlahandlu.pl, obroty Grupy Muszkieterów w 2019 r. wyniosły w sumie 45,3 mld euro, a to oznacza, że sprzedaż podniosła się o 0,4 proc. Tylko we Francji Intermarche odnotowało wzrost sprzedaży o 1,9 proc. do 23,5 mld euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk jest niewierzący? Padły przypuszczenia, które doprowadzą go do szału
  2. Eksperci ostrzegają. Popularny olej może powodować zmiany w mózgu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Polacy dostaną od banku nawet po 10 tysięcy złotych "na głowę". Jest tylko jeden warunek
Najdroższe wesela polskich gwiazd. Setki tysięcy wydawali na nie lekką rękąNajdroższe wesela polskich gwiazd. Setki tysięcy wydawali na nie lekką rękąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News