biznes finanse video praca handel Eko Energetyka polska i świat O nas
Obserwuj nas na:
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Bestia ze Wschodu była dopiero początkiem. Potężny atak zimy, utrudnienia w całym kraju
Radosław Święcki
Radosław Święcki 25.01.2021 01:00

Bestia ze Wschodu była dopiero początkiem. Potężny atak zimy, utrudnienia w całym kraju

Bestia ze Wschodu była dopiero początkiem. Potężny atak zimy, utrudnienia w całym kraju
eastnews/Piotr Molecki

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dziś zima ponownie zaatakuje

  • Gdzie można spodziewać się intensywnych opadów

  • Czy wróci również mróz

IMGW ostrzega. Nadchodzi śnieżyca dziesięcioleci

Jeśli wśród naszych czytelników są miłośnicy zimy, to mamy dla nich dobrą wiadomość. Niedawne dość obfite opady śniegu nie były epizodem. IMGW informuje, że zima wróci i to już dziś. W niektórych regionach naszego kraju będzie to dość efektowny powrót.

Powrót zimy to jak podaje Interia.pl konsekwencja szybko pogłębiającego się niżu, przemieszczającego się z południa na północ, w kierunku Litwy.

Już w niedzielę Polscy Łowcy Burz wydali na Facebooku ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu, które przejdą przez nasz kraj.

- Jutro obowiązywać będą ostrzeżenia związane z intensywnymi opadami śniegu. Strefa opadów o charakterze ciągłym wkroczy na obszar górski Karpat po północy, a w kolejnych godzinach także nad Kotliny Podkarpackie. Następnie, w ciągu dnia, wraz z przemieszczaniem się niżu na północ intensywne i ciągłe opady śniegu obejmą Lubelszczyznę, wschodnią część Mazowsza, Podlasie i częściowo Mazury – czytamy w poście na Facebooku.

Również w niedzielę komunikat wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w którym wydał ostrzeżenie  I, II i III stopnia o intensywnych opadach śniegu.

- We wschodniej i południowo-wschodniej Polsce sypnie śniegiem. Miejscami spadnie od 15 cm do 30 cm, a lokalnie na południu Podkarpacia nawet 35 cm białego puchu - czytamy w komunikacie, którego treść przytacza Polska Agencja Prasowa.

Z informacji IMGW wynika ,że z intensywnymi opadami śniegu muszą się zatem liczyć mieszkańcy województwa podkarpackiego, a także Małopolski i Lubelszczyzny, a także wschodniego Mazowsza i Podlasia. Intensywne opady śniegu częściowo obejmą również Mazury.

Na pozostałym obszarze kraju opady nie powinny być już tak intensywne, ale jak podaje za IMGW PAP opadom okresami będzie towarzyszył silny i porywisty wiatr, który miejscami, zwłaszcza na Lubelszczyźnie, Podlasiu i wschodzie Mazowsza, a także w górach może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

IMGW: Mrozu nie będzie

IMGW informuje również, że w poniedziałek, a także w nocy z poniedziałku na wtorek temperatura powietrza w całym kraju będzie dość wyrównana i wyniesie około 0 st. C, 1 st. C. To oznacza, że tym razem mrozu nie będzie. 

Na jaką pogodę możemy liczyć w kolejnych dniach? Wygląda na to, że dość zmienną. Na przemian mają bowiem występować dni słoneczne i pochmurne z opadami śniegu i deszczu.

Bądź na bieżąco - najważniejsze wiadomości z kraju i zagranicy
Google News Obserwuj w Google News
Wybór Redakcji
Jezioro, wypoczynek
Prognoza IMGW na wakacje 2026. Ten miesiąc może okazać się strzałem w dziesiątkę
None
Alert pogodowy w Boże Ciało. Takie są prognozy na długi weekend w czerwcu
Pieniądze
Od 2027 r. renta wdowia na nowych zasadach. To wpłynie na wysokość wypłat
ZUS, emerytury, 14. emerytura, 14, świadczenia
Wstrząs ws. 14 emerytury. ZUS wydał pilny komunikat. Te osoby nie otrzymają świadczenia
ZUS, pilny komunikat
Przerwy w działaniu ZUS. Wydano komunikat, dotyczy wszystkich Polaków
telefon z PRL
Arcytrudny quiz o PRL. To nie tylko długie kolejki i kartki na mięso. Sprawdź się
Wybór Redakcji
BiznesINFO.pl
Obserwuj nas na: