IMGW otrzega przed intensywnymi opadami śniegu
eastnews/Piotr Molecki
Autor Radosław Święcki - 25 Stycznia 2021

Bestia ze Wschodu była dopiero początkiem. Potężny atak zimy, utrudnienia w całym kraju

Jeśli myśleliście, że zima odpuściła, to jesteście w błędzie. W niektórych regionach naszego kraju nastąpi dziś jej potężny atak. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, a także Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dziś zima ponownie zaatakuje
  • Gdzie można spodziewać się intensywnych opadów
  • Czy wróci również mróz

IMGW ostrzega. Nadchodzi śnieżyca dziesięcioleci

Jeśli wśród naszych czytelników są miłośnicy zimy, to mamy dla nich dobrą wiadomość. Niedawne dość obfite opady śniegu nie były epizodem. IMGW informuje, że zima wróci i to już dziś. W niektórych regionach naszego kraju będzie to dość efektowny powrót.

Powrót zimy to jak podaje Interia.pl konsekwencja szybko pogłębiającego się niżu, przemieszczającego się z południa na północ, w kierunku Litwy.

Już w niedzielę Polscy Łowcy Burz wydali na Facebooku ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu, które przejdą przez nasz kraj.

- Jutro obowiązywać będą ostrzeżenia związane z intensywnymi opadami śniegu. Strefa opadów o charakterze ciągłym wkroczy na obszar górski Karpat po północy, a w kolejnych godzinach także nad Kotliny Podkarpackie. Następnie, w ciągu dnia, wraz z przemieszczaniem się niżu na północ intensywne i ciągłe opady śniegu obejmą Lubelszczyznę, wschodnią część Mazowsza, Podlasie i częściowo Mazury – czytamy w poście na Facebooku.

Również w niedzielę komunikat wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), w którym wydał ostrzeżenie I, II i III stopnia o intensywnych opadach śniegu.

- We wschodniej i południowo-wschodniej Polsce sypnie śniegiem. Miejscami spadnie od 15 cm do 30 cm, a lokalnie na południu Podkarpacia nawet 35 cm białego puchu - czytamy w komunikacie, którego treść przytacza Polska Agencja Prasowa.

Z informacji IMGW wynika ,że z intensywnymi opadami śniegu muszą się zatem liczyć mieszkańcy województwa podkarpackiego, a także Małopolski i Lubelszczyzny, a także wschodniego Mazowsza i Podlasia. Intensywne opady śniegu częściowo obejmą również Mazury.

Na pozostałym obszarze kraju opady nie powinny być już tak intensywne, ale jak podaje za IMGW PAP opadom okresami będzie towarzyszył silny i porywisty wiatr, który miejscami, zwłaszcza na Lubelszczyźnie, Podlasiu i wschodzie Mazowsza, a także w górach może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

IMGW: Mrozu nie będzie

IMGW informuje również, że w poniedziałek, a także w nocy z poniedziałku na wtorek temperatura powietrza w całym kraju będzie dość wyrównana i wyniesie około 0 st. C, 1 st. C. To oznacza, że tym razem mrozu nie będzie.

Na jaką pogodę możemy liczyć w kolejnych dniach? Wygląda na to, że dość zmienną. Na przemian mają bowiem występować dni słoneczne i pochmurne z opadami śniegu i deszczu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News