Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > Ile zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce, spore zaskoczenie
Radosław Święcki
Radosław Święcki 03.12.2020 01:00

Ile zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce, spore zaskoczenie

Ile zarabia kasjer w Biedronce? Będziecie zaskoczeni
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 13.08.2020. Sklep wielobranzowy Biedronka.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile zarabia kasjer w Biedronce, a ile magazynier

  • Na jaką premię uznaniową mogą liczyć pracownicy

  • Na jakie wakacyjne atrakcje mogą liczyć pracownicy

Ile zarabia kasjer w Biedronce?

„Pójdę na kasę do Biedronki” – tak niedawno odpowiedział jeden z dziennikarzy popularnej rozgłośni radiowej pytany o to co zrobi, gdy partia rządząca „weźmie się” za jego miejsce pracy. Odpowiedź tę (być może nie taka była intencja) można było odebrać jako deprecjację pracy w dyskoncie, czy próbę wzbudzenia współczucia. Można odnieść wrażenie, że dziennikarz ten nie wie, ile zarabia kasjer w Biedronce. W części redakcji medialnych o takich stawkach wciąż nie może być mowy.

Nie najgorszy start mają już początkujący. Od początku tego roku, jak przypomina portal Nowości.pl. nowi pracownicy na etacie sprzedawcy kasjera mogą liczyć (w zależności od lokalizacji) na stawkę od 3050 do 3200 zł brutto. Są to widełki płacowe znacznie powyżej płacy minimalnej, która obecnie wynosi 2600 zł (na początku przyszłego roku wzrośnie o 200 zł).

Już po pierwszym a także po trzecim roku pracy w dyskoncie pracownicy mogą liczyć na tzw. podwyżki stażowe. W przypadku sprzedawców-kasjerów z trzyletnim stażem, wysokość miesięcznych zarobków od początku 2020 roku wynosi od 3200 do 3650 zł brutto w zależności od lokalizacji.

Sprzedawcy-kasjerzy, pracownicy sklepu, sprzedawcy, a także pracujący w centrach dystrybucyjnych magazynierzy, magazynierzy kompletacji czy inspektorzy ds. administracyjno-magazynowych, wszystkie osoby pracujące na tych stanowiskach otrzymały w tym roku podwyżki. Warunkiem było, jak przypomina portal, otrzymanie przez nich oceny za ubiegły rok na poziomie co najmniej „zgodnie z oczekiwaniami”.

Wspomniani sprzedawcy-kasjerzy, kasjerzy i pracownicy Biedronki otrzymali podwyżkę od 100 do 350 zł brutto miesięcznie. W tym wypadku o wysokości wzrostu wynagrodzenia decydowały takie czynniki jak m.in. staż pracy, stanowisko czy lokalizacja placówki.

Z kolei w przypadku pracowników centrów dystrybucyjnych przedział podwyżek wyniósł od 150 do 500 zł brutto. Wynagrodzenia magazynierów i magazynierów kompletacji wynoszą (w zależności od stanowiska, stażu i lokalizacji) od 3400 do 4150 zł brutto, przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu.

Warto również podkreślić, że pracownicy Biedronki mogą liczyć na miesięczne premie uznaniowe, która przyznawana jest ze względu na wyniki i jakość obsługi sklepu. Dodatek ten od stycznia tego roku wynosi maksymalnie 270 zł brutto (wcześniej było to maksymalnie 200 zł brutto). W przypadku magazyniera kompletacji (przy jego średniej efektywności w danym miesiącu) premia wynosi w granicach 1200 zł brutto.

Zarobki to nie wszystko

Zarobki to jednak nie wszystko, gdyż Biedronka oferuje swoim pracownikom różne inne atrakcje. Latem informowaliśmy, że sieć po raz kolejny zaproponowała pracownikom wakacyjną ofertę od połowy czerwca do końca sierpnia. Mieli oni możliwość zatrudniania w placówkach sieci położonych nad Bałtykiem, a sieć regulowała koszty zakwaterowania i dojazdu.

Na specjalne upominki pracownicy Biedronki mogli liczyć również w związku z niedawnymi obchodami 25. rocznicy obecności sieci w Polsce. Jak pisaliśmy pracownicy otrzymali specjalny list od dyrektora generalnego sieci Luisa Araujo, w którym dziękuje im za pracę i podkreśla, że to dzięki zaangażowaniu pracowników „Biedronka zmienia na lepsze życie codzienne polskiego konsumenta”.

Tagi: Biedronka