Ile zarabia kasjer w Biedronce? Będziecie zaskoczeni
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 13.08.2020. Sklep wielobranzowy Biedronka.
Autor Radosław Święcki - 3 Grudnia 2020

Ile zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce, spore zaskoczenie

Do dziś praca na kasie w Biedronce bywa niestety przedmiotem drwin. Być może ten stan rzeczy zmieniłby się, gdyby osoby, które z takiej pracy kpią wiedziały, ile zarabia kasjer w Biedronce. Okazuje się, że na całkiem niezłe stawki można liczyć już na samym początku pracy.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile zarabia kasjer w Biedronce, a ile magazynier
  • Na jaką premię uznaniową mogą liczyć pracownicy
  • Na jakie wakacyjne atrakcje mogą liczyć pracownicy

Ile zarabia kasjer w Biedronce?

„Pójdę na kasę do Biedronki” – tak niedawno odpowiedział jeden z dziennikarzy popularnej rozgłośni radiowej pytany o to co zrobi, gdy partia rządząca „weźmie się” za jego miejsce pracy. Odpowiedź tę (być może nie taka była intencja) można było odebrać jako deprecjację pracy w dyskoncie, czy próbę wzbudzenia współczucia. Można odnieść wrażenie, że dziennikarz ten nie wie, ile zarabia kasjer w Biedronce. W części redakcji medialnych o takich stawkach wciąż nie może być mowy.

Nie najgorszy start mają już początkujący. Od początku tego roku, jak przypomina portal Nowości.pl. nowi pracownicy na etacie sprzedawcy kasjera mogą liczyć (w zależności od lokalizacji) na stawkę od 3050 do 3200 zł brutto. Są to widełki płacowe znacznie powyżej płacy minimalnej, która obecnie wynosi 2600 zł (na początku przyszłego roku wzrośnie o 200 zł).

Zobacz także: Wprowadzają nowe restrykcje. Uderzą też w Polaków

Już po pierwszym a także po trzecim roku pracy w dyskoncie pracownicy mogą liczyć na tzw. podwyżki stażowe. W przypadku sprzedawców-kasjerów z trzyletnim stażem, wysokość miesięcznych zarobków od początku 2020 roku wynosi od 3200 do 3650 zł brutto w zależności od lokalizacji.

Sprzedawcy-kasjerzy, pracownicy sklepu, sprzedawcy, a także pracujący w centrach dystrybucyjnych magazynierzy, magazynierzy kompletacji czy inspektorzy ds. administracyjno-magazynowych, wszystkie osoby pracujące na tych stanowiskach otrzymały w tym roku podwyżki. Warunkiem było, jak przypomina portal, otrzymanie przez nich oceny za ubiegły rok na poziomie co najmniej „zgodnie z oczekiwaniami”.

Zobacz także: "Rolnicy. Podlasie": emocje przy wychodku. Zmiany u Gienka i Andrzeja po 50 latach

Wspomniani sprzedawcy-kasjerzy, kasjerzy i pracownicy Biedronki otrzymali podwyżkę od 100 do 350 zł brutto miesięcznie. W tym wypadku o wysokości wzrostu wynagrodzenia decydowały takie czynniki jak m.in. staż pracy, stanowisko czy lokalizacja placówki.

Z kolei w przypadku pracowników centrów dystrybucyjnych przedział podwyżek wyniósł od 150 do 500 zł brutto. Wynagrodzenia magazynierów i magazynierów kompletacji wynoszą (w zależności od stanowiska, stażu i lokalizacji) od 3400 do 4150 zł brutto, przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu.

Jedna z głównych opłat pójdzie nawet o 100 proc. w górę. Niektórym już od 1 stycznia wyczyści portfeleJedna z głównych opłat pójdzie nawet o 100 proc. w górę. Niektórym już od 1 stycznia wyczyści portfeleCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

Niemiec płakał, jak rezygnował. Koniec kultowego, uwielbianego w Polsce modelu VolkswagenaNiemiec płakał, jak rezygnował. Koniec kultowego, uwielbianego w Polsce modelu VolkswagenaCzytaj dalej

Warto również podkreślić, że pracownicy Biedronki mogą liczyć na miesięczne premie uznaniowe, która przyznawana jest ze względu na wyniki i jakość obsługi sklepu. Dodatek ten od stycznia tego roku wynosi maksymalnie 270 zł brutto (wcześniej było to maksymalnie 200 zł brutto). W przypadku magazyniera kompletacji (przy jego średniej efektywności w danym miesiącu) premia wynosi w granicach 1200 zł brutto.

Zarobki to nie wszystko

Zarobki to jednak nie wszystko, gdyż Biedronka oferuje swoim pracownikom różne inne atrakcje. Latem informowaliśmy, że sieć po raz kolejny zaproponowała pracownikom wakacyjną ofertę od połowy czerwca do końca sierpnia. Mieli oni możliwość zatrudniania w placówkach sieci położonych nad Bałtykiem, a sieć regulowała koszty zakwaterowania i dojazdu.

Na specjalne upominki pracownicy Biedronki mogli liczyć również w związku z niedawnymi obchodami 25. rocznicy obecności sieci w Polsce. Jak pisaliśmy pracownicy otrzymali specjalny list od dyrektora generalnego sieci Luisa Araujo, w którym dziękuje im za pracę i podkreśla, że to dzięki zaangażowaniu pracowników „Biedronka zmienia na lepsze życie codzienne polskiego konsumenta”.

Czy Dania podjęła słuszną decyzję zabijając miliony norek hodowlanych? Powodem pandemiaCzy Dania podjęła słuszną decyzję zabijając miliony norek hodowlanych? Powodem pandemiaCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Odbędą się masowe kontrole. Każdy może otrzymać mandat, dotkliwe kary
  2. Nowy plan resortu zdrowia. Benefity dla zaszczepionych
  3. Stracił prawo jazdy w rekordowym tempie. Policja ukarała pirata drogowego
  4. Kupiłeś te produkty w sieciówce? Wyrzuć je natychmiast
  5. Za 4,50 zł kupisz dom we Włoszech. Warunki są zaledwie dwa
  6. Nagle na święta wprowadzono kwarantannę dla części Polaków
  7. Wielka radość w domu Adama Małysza, posypały się gratulacje
Lepiej zmień samochód, za chwilę nie wjedziesz do miasta. Ministerstwo Klimatu szykuje potężne obostrzeniaLepiej zmień samochód, za chwilę nie wjedziesz do miasta. Ministerstwo Klimatu szykuje potężne obostrzeniaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News