IKEA
Wikimedia Commons Kazimierz Mendlik CC3.0
Autor Konrad Karpiuk - 2 Lipca 2020

IKEA bez Polski mogłaby sobie nie poradzić. Dane o produkcji mogą cię zaskoczyć

IKEA jest sklepem znanym na całym świecie, a w Polsce funkcjonuje od 1990 roku. Firma odprowadza sporo podatków, ze względu na wysokie obroty w kraju, polski oddział stanowi mocny segment firmy.

IKEA w Polsce ma jedenaście sklepów i kilkanaście punktów odbioru. Marka należy do grupy Ingka Centers, która z kolei zajmuje się budową i zarządzeniem centrum handlowych, takim jak warszawski Wola Park, ponadto ma 20 zakładów produkcyjnych w Polsce.

IKEA Polska jest ważnym punktem globalnej korporacji

Dzięki takiej ilości zakładów, meble produkowane w Polsce pod szwedzką marką, trafiają do sklepów sieci IKEA na całym świecie.Co więcej, Polska zaraz po Chinach jest największym producentem mebli szwedzkiej mark - czytamy w Business Insider.

W ciągu pięciu lat spółka zainwestowała u nas aż 4,92 miliarda złotych, oraz odprowadziła z podatku dochodowego CIT 165 milionów w 2019 roku (razem z innymi spółkami należącymi do szwedzkiego koncernu).

Polska to ważny na świecie producent mebli

- Prawie 60 lat temu Polska stała się pierwszym krajem po Szwecji, z którym IKEA związała swoją przyszłość, zamawiając krzesła w fabryce w Radomsku. Także dzisiaj zajmuje ona wyjątkowe miejsce na naszej globalnej mapie - mówiła Carolina Garcia Gomez prezes IEKA Retail Polska w komunikacie prasowym.

Jak pisze Business Insider, Polska jest gigantem, jeśli chodzi o produkcję mebli. Wartość eksportu w Polsce zbliża się do 47 miliardów złotych, co jest drugim miejscem w Europie i szóstym na świecie.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News