Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > GUS przewidział prezent dla Polaków z okazji Spisu Powszechnego 2021
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 04.04.2021 02:00

GUS przewidział prezent dla Polaków z okazji Spisu Powszechnego 2021

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. 01.08.2019. n/z Piesi na przejsciu dla pieszych.
East News, Arkadiusz Ziolek

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czym jest spis powszechny

  • Jakie nagrody są do wygrania w loterii

  • Jaką dokładną wartość mają nagrody

Spis Powszechny 2021 - co należy wiedzieć?

Spis powszechny nie jest nową instytucją w Polsce, bowiem po raz pierwszy przeprowadzono go w 1921 r. Późniejsze spisy powszechne miały miejsce średnio co dziesięć lat. We współczesnej historii Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadzany jest co dziesięć lat i po raz pierwszy pod tą nazwą miał miejsce w 2011 r.

Celem spisów powszechnych jest dostarczenie aparatowi państwowemu jak najwięcej informacji demograficznych, społecznych, czy ekonomicznych na temat gospodarstw w Polsce. Nasz kraj nie jest jedynym, gdzie spisy powszechne są przeprowadzane, bowiem późniejsze dane pozwalają chociażby na rozdanie odpowiedniej ilości miejsc w Parlamencie Europejskim. Spisy powszechne pozwalają rządom na tworzenie odpowiednich polityk publicznych.

Udział w Spisie Powszechnym 2021 jest obowiązkowy, a niewzięcie udziału w nim bez uzasadnionej przyczyny zagrożone jest karą w wys. 5 tys. zł. Co więcej, podanie nieprawdziwych informacji również podlega grzywnie.

Polacy mogą samospisać się poprzez stronę internetową lub za pomocą telefonu na infolinię spisową. W kwietniu 2021 r. istnieje możliwość wyłącznie zdalnego udziału w Spisie Powszechnym 2021.

Spis Powszechny 2021 z nagrodami

Jak się okazuje, GUS postanowił zachęcić Polaków do udziału w Spisie Powszechnym 2021 r. i przygotował loterię z nagrodami. Jak czytamy na stronie internetowej loterii, zgłaszać się można od 22.04.2021 r. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest podanie 10-cyfrowego kodu potwierdzającego dokonanie samospisu.

Nagrody podzielono na kilka kategorii. W regulaminie loterii napisano, że nagrodą główną jest Toyota Yaris o wartości 65 749 zł. Dodatkowo zwycięzca może liczyć na roczny pakiet OC/AC/NW oraz ASSISTANCE 24h, AC pełne z ryzykiem kradzieży o wartości 3100 zł oraz dodatkową kwotę pieniężną przeznaczoną na poczet podatku w wysokości 7650 zł.

Nagroda pierwszego stopnia to karta przedpłaconej o wartości 1 tys. zł, natomiast nagroda drugiego stopnia to karta przedpłacona o wartości 500 zł. Organizator przewidział odpowiednio 480 i 960 z obu rodzajów nagród.

Laureat nagrody nie może przenieść prawa do jej własności na osoby trzecie. Łączna pula wartość nagród to 2 183 984 zł.

Tagi: Polska Polacy