PHOTO: ARKADIUSZ ZIOLEK / EAST NEWS STERTA BANKNOTOW UKLADANYCH PRZEZ KILKORO LUDZI.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 10 Marca 2020

Mamy drugi kraj na świecie po Chinach, który zdecydował się na odkażanie gotówki. Pierwszy w Europie

Gotówka jest odkażana nie tylko w Chinach, ale i na Węgrzech, przez Węgierski Bank Narodowy. Władze Węgier podjęły także decyzję o wprowadzeniu zakazu odwiedzin w szpitalach - informuje węgierski dziennik “Ripost”.

Gotówka odkażana na Węgrzech

Jak pisze “Ripost”, Węgierski Bank Narodowy codziennie izoluje i oczyszcza gotówkę o wartości kilku miliardów forintów. W artykule przytaczanym przez portal bankier.pl można przeczytać, że koronawirus może utrzymywać się na gotówce nawet przez kilka dni. Wcześniej informowała o tym Światowa Organizacja Zdrowia.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Koniec 500 plus? W mediach pojawiły się plotki, minister oficjalnie odpowiada

Według banku podjęte środki i nowoczesna technologia ograniczają do minimum ryzyko trafienia do obrotu skażonej gotówki. Banknoty są przechowywane przez co najmniej dwa tygodnie w specjalnych kontenerach, a następnie przepuszcza przez tunel o temperaturze 160-170 stopni.

Wypłaty 500 plus mogą być zagrożone. Tylko jedna grupa beneficjentów może spać spokojnieWypłaty 500 plus mogą być zagrożone. Tylko jedna grupa beneficjentów może spać spokojnieCzytaj dalej

Nie tylko gotówka. Zakazano odwiedzin w szpitalach

Oprócz tematu odkażania gotówki dziennik poruszał także sprawe zakazu odwiedzin w szpitalach i domach opieki, który został wprowadzony bezterminowo przez władze Węgier. Zdaniem dziennikarzy gazety w niektórych placówkach zakaz jest traktowany lżej, w niektórych obowiązuje w pełni. A decyzja o odwiedzinach i przyjmowaniu paczek jest w zasadzie zależna od personelu.

Najlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachNajlepszy samochód roku. Laureaci wyłonieni w 5 kategoriachCzytaj dalej

Niektórzy nie chcą się z tym pogodzić

Zakaz uniemożliwia ojcom uczestniczenie w narodzinach dziecka. Rodziny nie mogą też odwiedzać ciężko chorych pacjentów, zarówno tych starszych, jak i młodszych. Niektórzy wkradają się na oddziały potajemnie, wychodząc z założenia, że “ograniczeń powinni przestrzegać inni, a im samym należy się wyjątek” - pisze dziennik.

Do tej pory na Węgrzech potwierdzono 12 przypadków zakażenia koronawirusem. Ze względu na epidemię odwołano obchody święta narodowego przypadające 15 marca z okazji wybuchu rewolucji węgierskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  2. Nietypowy objaw czerniaka. Trzeba dokładnie przyjrzeć się dłoniom
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. CNN: całe Włochy objęte kwarantanną. Spełnia się najgorszy scenariusz
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News