BiznesINFO.pl > Handel > Gino Rossi wychodzi z galerii. Pandmia zrobiła swoje
Radosław Święcki
Radosław Święcki 22.03.2022 08:29

Gino Rossi wychodzi z galerii. Pandmia zrobiła swoje

Gino Rossi zamyka sklepy stacjonarne
Wikimedia/Riczi20

Z tego artykułu dowiesz się:

  • W przyszłą sobotę zniknie sklep Gino Rossi z jednej z galerii

  • Dlaczego firma chce zamykać sklepy stacjonarne

  • Dlaczego warto odwiedzić zamykaną placówkę

Gino Rossi opuszcza galerię

Niedawno informowaliśmy o planach firmy Kazar odnośnie zamiaru opuszczenia galerii handlowych. Ostatecznie okazało się, że doszło do nadinterpretacji wypowiedzi szefa sieci i sklepy firmy w galeriach zostają. Wszystko wskazuje na to, że podobny los nie spotka Gino Rossi.

Portal Money.pl informuje o zamiarze likwidacji sklepów stacjonarnych tej marki. Jeden z nich ma zniknąć już za nieco ponad tydzień. 20 lutego ma bowiem zostać zlikwidowany sklep mieszczący się w warszawskiej galeriiSadyba Best Mall. Podobny los ma spotkać wiele innych placówek.

Przedstawiciele sieci CCC (od dwóch lat należą do niej sklepy Gino Rossi) nie ukrywają, że nie widzą przyszłości dla sklepów o charakterze butikowym.

- Dziś decyduje klient, a ten chce mieć szeroką ofertę i wybór. Nie widzimy przyszłości dla sklepów o charakterze butikowym. Konsekwentnie prowadzimy więc proces ich zamykania w naszej sieci, co jest zgodne z przyjętym planem optymalizacji części offline naszego biznesu – mówi Karol Semik, dyrektor rozwoju w CCC, cytowany przez Money.pl.

- Ten format charakteryzuje się także wysokimi kosztami funkcjonowania, a dziś biznes musi patrzeć głównie na to, czy sklep po prostu na siebie zarabia – dodaje Semik.

Szykują się 70 proc. rabaty

Jak wspomniano sklep Gino Rossi w galerii Sadyba Best Mall ma zniknąć 20 lutego, co oznacza, że już w przyszłą sobotę. Klienci mają zatem tylko tydzień na zrobienie zakupów. Warto się pospieszyć, bo można załapać się na niemałe obniżki cen.

Nie jest tajemnicą, że ceny produktów oferowanych w Gino Rossi nie należą do zbyt tanich. Portal przypomina, że za buty czy torebkę z naturalnej skóry trzeba zapłacić kilkaset złotych. Tymczasem teraz można liczyć na 70 proc. rabaty na wszystkie produkty.

Przykładowo buty warte dotychczas 379,99 zł, teraz kosztują 239,99 zł. Na tym jednak nie koniec, gdyż sprzedawca informuje o jeszcze jednym rabacie – 40 proc. od obniżki, co daje 144 zł. Też niemało, ale w porównaniu z pierwotną ceną znacząco mniej.

Zamknięcie sklepów stacjonarnych nie oznacza zniknięcia Gino Rossi. Sprzedaż produktów tej marki ma być bowiem prowadzona w internecie.

- Gino Rossi to marka premium, a te rozwijamy głównie poprzez kanały e-commerce. Sprzedaż Gino Rossi w sklepie Eobuwie wzrosła rok do roku o 75 procent – podkreśla cytowany przez Money.pl Michał Zgiep, dyrektor działu produktu w CCC, przypominając, że w zeszłym roku Gino Rossi była siódmą pod względem popularności marka spośród ponad 500 dostępnych w ofercie.

Przypomnijmy, że firma Gino Rossi została założona prawie 30 lat temu. Przedsiębiorstwo powstało w 1992 roku w wyniku współpracy polskich i włoskich konstruktorów obuwia. Pierwszy sklep otwarto dwa lata później w Sopocie. Jak wspomniano od 2019 roku sklepy marki należą do CCC.

Tagi: Koronawirus