BiznesINFO.pl
Oszuści znaleźli sposób na wyłudzenie danych od klientów Getin Banku

pixinio

Kolejny bank na celowniku przestępców. Klienci mają powód do niepokoju, sprawa jest poważna

26 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Radosław Święcki

Cyberprzestępcy znaleźli sprytny sposób na okradzenie klientów polskich banków. Zakładają strony internetowe, które swoim wyglądem do złudzenia przypominają strony znanych banków, a następnie wykupują reklamy w Google, by pojawiały się one na pierwszym mi

Klienci Getin Banku – uważajcie na oszustów!

O nowym – trzeba przyznać dość sprytnym – sposobie ataku cyberprzestępców na klientów Getin Banku informuje portal Niebezpiecznik.pl. Oszuści wykorzystują fakt, że duża część osób wchodzi na poszczególne serwisy poprzez wpisanie ich nazwy w pasku adresowym, bowiem są oni przyzwyczajeni do tego, że przeglądarka przeniesie ich na stronę z wynikami wyszukiwania.  Wiele osób odruchowo klika w pierwszy link wyszukiwania. Okazuje się, że w takich sytuacjach trzeba zachować czujność, bo jeśli nie zauważymy różnicy w adresie, wówczas oddamy swój login i hasło oszustom, a w dalszych krokach również inne dane, co pozwoli przestępcom na przejecie kontroli nad środkami zgromadzonymi na naszym rachunku bankowym.

Taka sytuacja spotkała właśnie klientów Getin Banku. Gdy wpisano w wyszukiwarkę nazwę banku, jako pierwsza pokazała się internautom fałszywa strona, której wykupiono reklamę w Google z pozycjonowaniem na to hasło. Klienci, którzy weszli na fałszywą stronę i podali swój login i hasło, muszą liczyć się z tym, że oszuści próbowali dostać się na ich rachunek.

Getin Bank na celowniku przestępców

Biuro prasowe Getin Banku w rozmowie z portalem dobreprogramy.pl poinformowało, że sprawa fałszywej strony jest bankowi już znana i podjęto już stosowne działania, mające na celu jej zablokowanie. Biuro prasowe apeluje do klientów również o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Podobny atak – jak informuje Niebezpiecznik.pl – nastąpił niedawno również na Idea Bank. Portal zwraca uwagę, że ofiarą oszustów mogą paść nie tylko osoby prywatne, ale też pracownicy firm, stąd apel portalu o ich przeszkolenie w zakresie tego jak działają obecnie cyberprzestępcy i czym jest phishing.

Tagi:

cyberprzestępstwo

Radosław ŚwięckiAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent dziennikarstwa na UW. Wielbiciel politycznych biografii i zagranicznych stacji radiowych (zwłaszcza w językach, których nie rozumiem). Przed BiznesInfo związany z B2-biznes.pl, Forum Samorządowe i Magazynem THINKTANK.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >