fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa, 28.11.2020. n/z Centrum handlowe Atrium Promenada.
East News, Arkadiusz Ziolek
Autor Kamila Jeziorska - 14 Stycznia 2021

Galerie handlowe mogą zostać otwarte już niebawem. Padła data i jeden warunek

Galerie handlowe wciąż pozostają zamknięte, a w przedsiębiorcach rośnie frustracja związana z byciem na skraju upadłości. W najnowszym wywiadzie minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podał możliwą datę otwarcia galerii handlowych. Postawił jednak warunek.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy rząd planuje otworzyć galerie handlowe
  • Jaki warunek musi zostać spełniony
  • Co z pozostałymi branżami

Galerie handlowe wciąż zamknięte

Galerie handlowe pozostają zamknięte od kilku miesięcy, a frustracja Polaków umieszczonych na narodowej kwarantannie wciąż rośnie. Nerwy narastają także wśród przedsiębiorców zapowiadających bunt i protest wobec kolejnych obostrzeń.

Rządzący cały czas podkreślają, że respektowanie obostrzeń może przynieść więcej dobrego samym Polakom oraz w szybszy sposób doprowadzić do pozbycia się wirusa. Niestety, ale o odmianach COVID-19 słyszy się coraz częściej.

Ze względu na Narodowy Program Szczepień, rządzący zdecydowali się na przedłużenie wszystkich obostrzeń do 31 stycznia. Okazuje się, że wcześniej wspomniane bunty przedsiębiorców poskutkowały, gdyż rząd lekko się ugiął i zapowiedział zdjęcie obostrzeń dla handlu.

- Jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, czyli np. jeżeli w Polsce nie da o sobie znać ta nowa mutacja koronawirusa, która jest bardziej zaraźliwa, moim zdaniem, od 1 lutego powinniśmy w 100 proc. otworzyć handel, czyli w praktyce galerie handlowe - powiedział Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii w wywiadzie dla TOK FM.

Powrotu do normalności nie mogą doczekać się nie tylko przedstawiciele branży handlowej, ale także restauratorzy oraz przedsiębiorcy z gałęzi turystyki. Ci ostatni zapowiedzieli mocne wystąpienia wobec kolejnych obostrzeń rządu.

Galerie handlowe w końcu otwarte?

- Natomiast, niestety, nie mam dobrych prognoz dla przedstawicieli tych branż, które są najbardziej dotknięte lockdownem, czyli właśnie dla turystyki i dla gastronomii. Tutaj musimy się uzbroić w cierpliwość na co najmniej kolejne tygodnie - dodał Jarosław Gowin w swojej wypowiedzi.

Wicepremier nie sprecyzował czym dokładnie są "kolejne tygodnie". Jak informuje Radio Zet Jarosław Gowin powiedział, że obecnie jest za wcześnie na konkretne deklaracje.

- Mamy do czynienia z bardzo licznymi niewiadomymi, [...] rząd stara się podejmować decyzje przewidywalne, ale w interwałach co dwa tygodnie - cytuje Gowina gazeta.pl.

Przypomnijmy, że całkiem niedawno do mediów przedostała się informacja, że obostrzenia miałyby potrwać do kwietnia. Czy to prawda? Z jednej strony sprawę nagłaśniał właściciel Green Cafe Nero, Adam Ringer. Z drugiej zaś strona rządowa doniesienia dementowała.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News