Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Fundacja Pomagam.pl uruchamia fundusz na rzecz LGBTQ+ z okazji Pride Month
Irmina Jach
Irmina Jach 16.05.2024 17:21

Fundacja Pomagam.pl uruchamia fundusz na rzecz LGBTQ+ z okazji Pride Month

Pride Month z Fundacją PomagamPL
Fot. materiały prasowe

Pride Month, święto różnorodności, obchodzone także w Polsce, trwa od 1 do 30 czerwca. W tym roku Fundacja Pomagam.pl startuje z tej okazji z nową inicjatywą. Powstaje specjalny fundusz, z którego zyski będą przeznaczane na wspieranie społeczności LGBTQ+.

Fundacja Pomagam.pl startuje ze zbiórką na Pride Month

Jesteśmy zdecydowanie zaangażowani we wspieranie społeczności LGBTQ+ i promowanie wartości równości oraz akceptacji. Nasz fundusz Pride Month ma na celu stworzenie bezpiecznego środowiska, w którym każdy może być sobą — mówi Dobrosława Gogłoza, prezeska Fundacji Pomagam.pl.

Fundacja Pomagam.pl przypomina jednocześnie, że każdy — niezależnie od płci, orientacji seksualnej, czy koloru skóry — zasługuje na szacunek i pomoc ze strony społeczeństwa. Zasilając fundusz wpłatą, można wesprzeć m.in. organizacje działające na rzecz społeczności LGBTQ+. Pieniądze trafią także do potrzebujących, którzy rozpoczęli własne zbiórki na Pomagam.pl.

Anna Kalczyńska o różnych obliczach wojny hybrydowej. Mocna ocena dziennikarki

Jak wesprzeć działania Fundacji Pomagam.pl?

By wesprzeć fundusz Fundacji Pomagam.pl wystarczy odwiedzić dedykowaną stronę internetową. Na dotację mogą liczyć organizatorzy działań edukacyjnych, Parad Równości, prowadzący hostele interwencyjne, bezpłatne infolinie pomocowe, a także osoby, które pragną utworzyć bezpieczną przestrzeń dla osób LGBTQ+ w internecie.

 Z tego funduszu skorzystają organizacje wspierające tożsamość, dobrostan i wyrażanie się społeczności LGBTQ+. Wspieramy również osoby zajmujące się większymi problemami systemowymi dotyczącymi praw LGBTQ+ na poziomie lokalnym i ogólnokrajowym. Mamy nadzieję, że ten Fundusz pomoże ludziom żyć wolniej, bezpieczniej i równiej — deklaruje Fundacja Pomagam.pl.

Czym jest Pride Month?

Pride Month jest obchodzony w czerwcu każdego roku. Jego celem jest uczczenie zamieszek w Stonewall, historycznie największego wydarzenia dla społeczności LGBTQ+. Bunt na Dolnym Manhattanie z 1969 roku skłonił jej członków do otwartego sprzeciwu wobec władz Stanów Zjednoczonych. W konsekwencji w ciągu roku uformował się zorganizowany ruch walki o prawa osób LGBTQ+.

Obecnie Pride Month celebruje się poprzez organizację parad równości, pikników, warsztatów, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. W czerwcu kultywuje się także pamięć osób, które padły ofiarą przestępstw z nienawiści lub zachorowały na HIV/AIDS.

Fundacja Pomagam.pl

Fundacja Pomagam.pl jest organizacją non-profit, której misją jest "wspieranie dobroczynności i budowanie kultury pomagania w Polsce". "Budujemy świadomość, że każdy z nas żyje w społeczeństwie i razem możemy sobie nawzajem pomagać" — czytamy. Fundacja funkcjonuje przy serwisie zrzutkowym Pomagam.pl, który regularnie pomaga ratować życie ludzi i zwierząt.