Frekwencja wyborcza zadziwia nawet szefa PKW.
biznesinfo.pl
Autor Stanisław Węgrowski - 28 Czerwca 2020

PKW podaje pierwsze informacje o frekwencji. Wielu z pewnością się zadziwi

Frekwencja w dzisiejszych wyborach prezydenckich może być bardzo wysoka. Podczas pierwszej dziś konferencji prasowej przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak przekazał wstępne informacje o frekwencji i wytłumaczył, dlaczego w komisjach powstają kolejki.

Frekwencja może być wysoka

Dziś odbywają się wybory prezydenckie. Wygląda na to, że frekwencja może być wysoka. Polacy ruszyli do komisji i ustawiają się w kolejkach. W trakcie konferencji prasowej szef PKW odpowiedział na pytanie dotyczące kolejek powstających w komisjach. Jego zdaniem odpowiada za to parę czynników.

Kontrole trwają w całym kraju, do ciebie też mogą zapukać. Grozi nawet 681 zł kary, ale jest wytrychKontrole trwają w całym kraju, do ciebie też mogą zapukać. Grozi nawet 681 zł kary, ale jest wytrychCzytaj dalej

- Na pewno zaostrzone procedury sanitarne, dodatkowo więcej osób może chcieć oddać głos rano, ponieważ później może być duża temperatura - powiedział Sylwester Marciniak, cytowany przez Onet. Kiedy można spodziewać się więcej informacji o frekwencji?

Frekwencja dość duża

Czy epidemia koronawirusa wpłynie na dzisiejszą frekwencję? Patrząc po kolejkach do urn można przypuszczać, że nie. Przewodniczący PKW zapowiedział, że więcej informacji na temat frekwencji PKW poda w następnych godzinach. Marciniak stwierdził, że wstępnie można już powiedzieć, że frekwencja zapowiada się “dość duża”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Awantura w lokalu wyborczym. "Pomocnik dziennikarza TVP nie chciał się wylegitymować"

Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystneAż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystneCzytaj dalej

Szef Państwowej Komisji Wyborczej podkreślił, że wprowadzenie ograniczeń sanitarnych ze względu na epidemię koronawirusa doprowadziło do tego, że szybkość oddawania głosu jest znacznie niższa niż zazwyczaj.

Szef PKW: dalsze ograniczenia sanitarne nie powinny mieć miejsca

Marciniak przekazał też, że PKW zwróciła uwagę członkom obwodowych komisji wyborczej, że na mocy rozporządzenia Ministra Zdrowia w lokalu wyborczym może przebywać maksymalnie jedna osoba na cztery metry kwadratowe w tym samym czasie. Z wyjątkiem członków komisji wyborczej, mężów zaufania, obserwatorów społecznych, międzynarodowych, a także gospodarza lokalu wyborczego.

- Niedopuszczalne jest ustalanie przez obwodowe komisje wyborcze dalej idących ograniczeń, na przykład wpuszczanie do lokalu wyborczego po jednym wyborcy lub w takiej liczbie, że do niektórych stanowisk członków komisji wydających karty nie podchodzi żaden wyborca, mimo dużej kolejki oczekujących na zewnątrz - zaznaczył cytowany przez Onet Marciniak.

Szef PKW dodał też, że przestrzeganie obostrzeń sanitarnych jest niezbędne, jednak środki ostrożności nie powinny iść za daleko.

Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapaćDodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapaćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Choroba, która zabiła Pawła Królikowskiego wydawała się niegroźna. Niestety wiele osób lekceważy jej objawy
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Nowy nie znaczy lepszy. 10 najlepszych używanych samochodów rodzinnych do 20 tys. złNowy nie znaczy lepszy. 10 najlepszych używanych samochodów rodzinnych do 20 tys. złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News