Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Epopei lotniska w Radomiu ciąg dalszy. Jest wynik za czerwiec
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 06.07.2023 12:25

Epopei lotniska w Radomiu ciąg dalszy. Jest wynik za czerwiec

Terminal Portu Lotniczego Warszawa-Radom
Domena publiczna

Polskie Porty Lotnicze ujawniły dane dot. odprawionych pasażerów z lotniska w Radomiu w miesiącu czerwcu. Zdaniem przedstawicieli firmy, port lotniczy zaczyna żyć, a wypełnienie samolotów jest bardzo zadowalające.

Nowe dane z radomskiego lotniska

Właściciel Portu Lotniczego Warszawa-Radom, Polskie Porty Lotnicze, podał najnowsze dane dotyczące pasażerów odprawionych z lotniska w czerwcu. Wszystko wskazuje na to, że lotnisko powoli idzie w dobrym kierunku.

Jak podaje Business Insider, od otwarcia lotniska w kwietniu do końca czerwca Port Lotniczy Warszawa-Radom obsłużył 27,65 tys. pasażerów. Na sam miesiąc czerwiec przypadło 15,41 tys. odprawionych pasażerów.

PPL się cieszy

Cytowana przez Business Insidera rzecznik Polskich Portów Lotniczych Anna Dermont powiedziała, że wypełnienie samolotów wylatujących z Radomia jest znakomite. Zdaniem spółki, chociaż sezon urlopowy dopiero się rozpoczął, to lotnisko zaczyna żyć.

Czerwcowy wynik z kolei jest brany przez PPL jako dobry prognostyk. LOT zamierza latać z Radomia do Paryża i Rzymu w sezonie zimowym, co pozwala właścicielowi portu na pogląd, że siatka połączeń będzie z roku na rok coraz większa.

Popularne czartery, są połączenia z Warszawą

Głównym problemem portu, który wskazywali jego krytycy, jest odległość i czas dojazdu do Warszawy. Jak informuje Business Insider, do stolicy jak i położonych na południu Kielc kursują bezpłatne shuttle busy Raf Transu.

Z Radomia póki co latają dwaj przewoźnicy. Pierwszy, PLL LOT, obsługuje sześć kierunków - oprócz Paryża i Rzymu są to loty do Prewezy i Warny oraz czartery do Tirany i Antalyi. Na dwóch ostatnich trasach czarterowo lata również drugi przewoźnik, Enter Air.