Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Eko > Dostaniesz do 5 tys. zł i upiększysz swój ogród. Na specjalną dotację załapią się mieszkańcy jednego z polskich miast
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 25.02.2023 16:23

Dostaniesz do 5 tys. zł i upiększysz swój ogród. Na specjalną dotację załapią się mieszkańcy jednego z polskich miast

Dostaniesz do 5 tys. zł i upiększysz swój ogród. Na specjalną dotację załapią się mieszkańcy jednego z polskich miast
Domena publiczna

Stolica województwa lubelskiego zorganizowała nietypowy program wspierania budowy zbiorników wodnych. Mieszkańcy Lublina mogą bowiem wnioskować o dotację na budowę… zbiorników na deszczówkę.

Oczko wodne na deszczówkę

Miejski program nosi nazwę “Złap deszczówkę”. Miasto Lublin rozpocznie nabór wniosków w poniedziałek, będzie je można składać przez miesiąc, tj. do 28 marca.

Jak mówi cytowany przez Business Insidera Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju, dotacja może być udzielona tym inwestycjom, które zatrzymają wodę opadową w gospodarstwie domowym. Można zbudować zarówno podziemny zbiornik, jak i ogród deszczowy.

Dofinansowanie przekroczyło 200 tys. zł

Szymczyk zaznaczył również, że projekty tego typu mają takie samo znaczenie, jak duża retencja. Powodem są oczywiście obserwowane zmiany klimatyczne.

Według informacji Business Insidera, będzie to już trzecia edycja programu. W ramach dotychczasowych dwóch przyznano dofinansowania w łącznej wysokości ok. 244 tys. zł.

Trzeba ująć konkrety

Składanie wniosków o dotację jest możliwe w Wydziale Zieleni i Gospodarki Komunalnej na ul. Zana 38. Inną drogą jest również złożenie dokumentu w Biurach Obsługi lub przez internet, tj. Elektroniczną Skrzynką Podawczą UM Lublin.

Jak wynika z informacji Business Insidera, we wniosku trzeba podać m.in. co chce się zbudować czy jak będą gromadzone wody opadowe. Należy również ująć kosztorys inwestycji.