BiznesINFO.pl

JIM WATSON/AFP/East News

Donald Trump wycofał USA ze światowej organizacji. I to w środku kryzysu

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Donald Trump przekazał do Kongresu Stanów Zjednoczonych informację, że oficjalnie wycofał USA z WHO. Zostało to potwierdzone na Twitterze przez senatora Boba Menendeza. Sam polityk dodał od siebie, że decyzja amerykańskiego prezydenta jest niespójna i wewnętrznie chaotyczna.

Donald Trump wyprowadza USA z WHO

Decyzję Donalda Trumpa potwierdzają amerykańskie media. Telewizja CNN przekazała, że urzędnik z Departamentu Stanu potwierdza informacje o przekazaniu pisma informującego o opuszczeniu WHO przez USA do Sekretarza Generalnego ONZ. Jak informuje źródło amerykańskiej telewizji, wyjście Stanów Zjednoczonych z organizacji ma nastąpić w ciągu roku i zakończyć się najpóźniej 6 lipca 2021 r.

Decyzja Donalda Trumpa związana jest ze sporem, jaki rozgorzał między nim, a organizacją. Prezydent zarzuca WHO, że ta nie ostrzegła w porę świata przed zagrożeniem epidemiologicznym z powodu koronawirusa, a także nie nakazała Chinom zamknięcia granic wtedy, gdy było możliwe zapobieżenie rozprzestrzenienia się koronawirusa. W USA z powodu koronawirusa zginęło już 133 tys. osób.

Tagi:

KoronawiruswhoUSA

Podobne artykuły

Polska i Świat

“Cudowne uzdrowienie”. Mężczyzna stracił znaczny stopień niepełnosprawności, choć nie był na komisji
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]