BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Po 500 plus czas na 1200 plus. Prezydent z nowym świadczeniem, obiecuje wszystkim

1 Maja 2020

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Dodatek solidarnościowy ma wynosić 1200 zł przez trzy miesiące - ogłosił Andrzej Duda podczas swojej konwencji wyborczej online. Świadczenie ma być wypłacane wszystkim osobom, które straciły pracę przez epidemię koronawirusa. Prezydent obiecał także podni

Było 500 plus, teraz dodatek solidarnościowy. Propozycja Dudy

W piątek Hali Transcolor w Szeligach pod Warszawą odbyła się konwencja programowa Andrzeja Dudy. Prezydent przemawiał do pustej sali, ale konwencja była transmitowana online. Poza mową Dudy nie przewidziano innych wystąpień. Prezydent zadeklarował m.in. podwyższenie zasiłku dla bezrobotnych oraz wprowadzenie nowego świadczenia - dodatek solidarnościowy.

Duda: dodatek solidarnościowy 1200 plus co miesiąc

- Trzeba podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1300 zł i wprowadzić dodatek solidarnościowy dla wszystkich osób, które straciły pracę na skutek epidemii koronawirusa - 1200 zł na miesiąc przez trzy miesiące - powiedział Andrzej Duda, cytowany przez Business Insider Polska.

Prezydent uważa, że dodatek solidarnościowy pomoże przejść przez ten trudny okres. - Wierzę w to, że trzy miesiące to ten okres, kiedy będziemy mieli wahnięcie, przez które źródła dochodu mogą być zaburzone - powiedział podczas konwencji Andrzej Duda.

Nie tylko dodatek solidarnościowy. Najważniejsze 500 plus

Ogłoszenie dodatku solidarnościowego to ważna wiadomość, ale w trakcie swojej konwencji programowej Andrzej Duda podkreślał znaczenie 500 plus i zapewnił, że państwo nigdy nie wycofa się programu, a on jako prezydent będzie tego strzegł. Tak samo ma być w przypadku innych świadczeń. Urzędujący prezydent obiecał kontynuowanie trzynastych emerytur oraz świadczeń dla osób niepełnosprawnych.

- 500 złotych jako dodatek - te pieniądze będą. Możecie być pewni. Ja nigdy, jako prezydent, nie pozwolę, by ktokolwiek odebrał te pieniądze - powiedział cytowany przez BIP Andrzej Duda.

Prezydent mówił też o znaczeniu polskiego przemysłu i zapowiedział dodatkowe środki na służbę zdrowia w ramach Funduszu Medycznego. Andrzej Duda opowiadał także o tworzeniu miejsc pracy i zachęcaniu Polaków do powrotu z emigracji do kraju. Główny nacisk w przemówieniu postawiono jednak na ogłoszenie nowych świadczeń, takich dodatek solidarnościowy i utrzymanie 500 plus.

Tagi:

Andrzej Dudadodatki socjalne

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Wrocław

Polska i Świat

Kosmiczna podwyżka czynszu we Wrocławiu. Przedsiębiorcy proszą o pomoc, PGNiG wypowiada czynsze

Czytaj więcej >
Kim Dzong Un, testy rakietowe

Polska i Świat

Waszyngton podpadł Kim Dzong Unowi. Przywódca Korei Płn wyraził swoją opinię o działaniach na Ukrainie

Czytaj więcej >
pixabay, IADE-Michoko

Polska i Świat

Pogarsza się sytuacja na rynku paliw. Ceny znowu pójdą w górę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pewnie masz gdzieś na dnie szuflady monety z PRL-u. Za niektóre zgarniesz olbrzymie sumy

Czytaj więcej >
 ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Polska i Świat

Emerytura Anny Grodzkiej. Była posłanka przyznaje, że kwota jest niska

Czytaj więcej >

Polska i Świat

W niemieckich szkołach brakuje nauczycieli

Czytaj więcej >