BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Dlaczego pracodawca powinien rozważyć możliwość przyprowadzania zwierząt do biura?

25 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Miejsca pracy przyjazne dla zwierząt stają się coraz powszechniejsze w dzisiejszej kulturze biznesowej. Google, Amazon, Ben & Jerry's, Etsy i wiele innych dużych firm pozwala swoim pracownikom zabierać zwierzęta do pracy. Trend ten powoli staje się ró

Pracuj.pl postanowiło zbadać, czy możliwość przyprowadzania zwierząt do pracy podoba się pracownikom. Zdania są podzielone, najbardziej entuzjastyczne nastawieni są młodzi ludzie. Obecność zwierząt w biurze akceptuje 38% badanych, a 36% podchodzi do tego pomysłu z niechęcią. 18% uważa to za świetny pomysł i chciałoby przyprowadzania zwierząt do biura bez ograniczeń, 38% uważa, że mogą być one obecne w określone dni, a 44% definitywnie nie chcą takie rozwiązania. ¼ jest neutralnie nastawiona do takiego pomysłu. 

Plusy zwierząt w miejscu pracy

Dlaczego warto zastanowić się nad pomysłem zabierania z sobą psów do pracy? Badania wykazały, że obecność zwierząt domowych w biurze zmniejsza stres i sprawia, że ​​pracownicy czują się bardziej zrelaksowani. Miejsce pracy przyjazne dla zwierząt zwiększa satysfakcję pracowników i poprawia morale. Zwierzęta pomagają zwiększyć poziom komunikacji i wspierają atmosferę pracy zespołowej. Umożliwienie przyprowadzania psów czy kotów do miejsca pracy może być też świetnym narzędziem rekrutacyjnym dla potencjalnych pracowników.

Umożliwienie właścicielom zabierania z sobą zwierząt eliminuje dodatkowe koszty opieki nad psami, gdy pracownicy muszą dłużej zostać w pracy lub długo dojeżdżają do biura, co jest dużym plusem dla nich. Nie muszą spieszyć się do domu, aby wyjść z psem na spacer. Co więcej, klienci firmy mogą o wiele bardziej pozytywnie oceniać firmę, w której obecne są zwierzęta. Takie biura wydaje się bardziej nowoczesne i przyjazne.

Zwierzęta w miejscu pracy - minusy

Jest jednak druga strona medalu. Psy mogą powodować hałas i rozpraszać pracowników. Dużym problemem są też alergie na sierść czy fobie. Zwierzęta mogą też spowodować uszkodzenie sprzętu biurowego.

Bez względu na to, czy jest się przychylnym do takiego pomysły czy nie, nie można nie zauważyć, że ten trend coraz bardziej wzrasta.

Tagi:

pracownicypracodawcypies

Paulina MusianekAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwentka dziennikarstwa oraz zarządzania i marketingu. Wcześniej zajmowała się tworzeniem treści marketingowych i działaniami pr-owymi dla NGOs, m.in. Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Interesuje się metodami wpływu społecznego, psychologią biznesu i mindfulness. Uwielbia trekking, spanie w namiocie i trudne warunki. Prywatnie kociara. Uważa, że jedyną stałą w życiu jest zmiana.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Scena

Praca

Życie muzyka. Nie jest łatwo utrzymać się z pasji

Czytaj więcej >

Praca

Zmiany w Kodeksie Pracy. Pojawią się nowe urlopy

Czytaj więcej >

Praca

KSeF będzie obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców. Rząd podkreśla: to duża oszczędność

Czytaj więcej >

Praca

Mercedes umie wynagrodzić swoich pracowników. Gigant motoryzacyjny szykuje się do wypłat sowitych premii

Czytaj więcej >

Praca

Szykuje się ważna zmiana dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Mogą wreszcie dostać prawo pracy

Czytaj więcej >
FLickr/Olgierd Rudak

Praca

W tym zawodzie zarobisz nawet 90 tys. złotych miesięcznie

Czytaj więcej >