BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Dlaczego pracodawca powinien rozważyć możliwość przyprowadzania zwierząt do biura?

25 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Miejsca pracy przyjazne dla zwierząt stają się coraz powszechniejsze w dzisiejszej kulturze biznesowej. Google, Amazon, Ben & Jerry's, Etsy i wiele innych dużych firm pozwala swoim pracownikom zabierać zwierzęta do pracy. Trend ten powoli staje się ró

Pracuj.pl postanowiło zbadać, czy możliwość przyprowadzania zwierząt do pracy podoba się pracownikom. Zdania są podzielone, najbardziej entuzjastyczne nastawieni są młodzi ludzie. Obecność zwierząt w biurze akceptuje 38% badanych, a 36% podchodzi do tego pomysłu z niechęcią. 18% uważa to za świetny pomysł i chciałoby przyprowadzania zwierząt do biura bez ograniczeń, 38% uważa, że mogą być one obecne w określone dni, a 44% definitywnie nie chcą takie rozwiązania. ¼ jest neutralnie nastawiona do takiego pomysłu. 

Plusy zwierząt w miejscu pracy

Dlaczego warto zastanowić się nad pomysłem zabierania z sobą psów do pracy? Badania wykazały, że obecność zwierząt domowych w biurze zmniejsza stres i sprawia, że ​​pracownicy czują się bardziej zrelaksowani. Miejsce pracy przyjazne dla zwierząt zwiększa satysfakcję pracowników i poprawia morale. Zwierzęta pomagają zwiększyć poziom komunikacji i wspierają atmosferę pracy zespołowej. Umożliwienie przyprowadzania psów czy kotów do miejsca pracy może być też świetnym narzędziem rekrutacyjnym dla potencjalnych pracowników.

Umożliwienie właścicielom zabierania z sobą zwierząt eliminuje dodatkowe koszty opieki nad psami, gdy pracownicy muszą dłużej zostać w pracy lub długo dojeżdżają do biura, co jest dużym plusem dla nich. Nie muszą spieszyć się do domu, aby wyjść z psem na spacer. Co więcej, klienci firmy mogą o wiele bardziej pozytywnie oceniać firmę, w której obecne są zwierzęta. Takie biura wydaje się bardziej nowoczesne i przyjazne.

Zwierzęta w miejscu pracy - minusy

Jest jednak druga strona medalu. Psy mogą powodować hałas i rozpraszać pracowników. Dużym problemem są też alergie na sierść czy fobie. Zwierzęta mogą też spowodować uszkodzenie sprzętu biurowego.

Bez względu na to, czy jest się przychylnym do takiego pomysły czy nie, nie można nie zauważyć, że ten trend coraz bardziej wzrasta.

Bez względu na to, czy jest się przychylnym do takiego pomysły czy nie, nie można nie zauważyć, że ten trend coraz bardziej wzrasta.

Podobne artykuły

Urlop wyznaczy pracodawca

Praca

Pracowniku, weszły ważne zmiany w urlopach. Nie będziesz miał teraz wiele do powiedzenia

Czytaj więcej >
Biedronka przygotowała promocje na nowy tydzień

Praca

Biedronka już od jutra z szalonym prezentem dla klientów. Wielki ukłon dla fanów słodkości

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 12.05.2020. n/z Napis koronawirus Covid-19 na tle pieniedzy.

Praca

Branża umiera przez pandemię, a państwo dalej ich nie dostrzega. W efekcie wszyscy tracą ogromne pieniądze

Czytaj więcej >
Szef ma prawo przerwać nasz urlop

Praca

Jesteś na urlopie? Mamy złe wieści, twój pracodawca ma prawo go przerwać

Czytaj więcej >
Za uchylanie się od płacenia abonamentu grożą dotkliwe kary

Praca

Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Czytaj więcej >
Praca tylko 4 dni? Skrócony wymiar czasu pracy

Praca

4-dniowy tydzień pracy uratuje gospodarkę? Niezwykły plan rządzących.

Czytaj więcej >