Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Czy 21 kwietnia jest niedziela handlowa? Sprawdzamy
Zuzanna Kłosek
Zuzanna Kłosek 21.04.2024 10:20

Czy 21 kwietnia jest niedziela handlowa? Sprawdzamy

sklep, wózek sklepowy
Fot. Pixabay/Alexas_Fotos

Czy dzisiaj, 21 kwietnia, wypada niedziela handlowa? Nawet wtedy, gdy - tak jak dziś - większość sklepów jest zamknięta, wciąż możemy zrobić zakupy. Sprawdziliśmy, które sklepy będą otwarte i w jakich godzinach.

Zakaz handlu w niedzielę

Przepisy ograniczające handel w niektóre niedziele w roku został wprowadzony 1 marca 2018 roku. Od tego czasu przepisy przeszły kilka aktualizacji, które jednak tylko jeszcze bardziej zdezorientowały część Polaków. Zamiast sklepów otwartych w co drugą niedzielę lub ostatnią niedzielę miesiąca, obecnie obowiązująca ustawa zakłada tylko siedem niedziel handlowych w 2024 roku. Z tego powodu wiele osób często zadaje sobie pytanie: czy w tym tygodniu jest niedziela handlowa? A jeśli nie - gdzie mogą zrobić zakupy?
 

Kupował cukierki w kasie samoobsługowej. Grozi mu 8 lat więzienia

Czy 21 kwietnia jest niedziela handlowa?

Temat zakazu handlu w ostatnich miesiącach znów stał się obiektem dyskusji. Wygląda jednak na to, że w tej lub innej formie przepisy ograniczające liczbę otwartych sklepów w tym dniu zostaną z nami na dłużej. Z tego powodu warto sprawdzić, kiedy będziemy mogli zrobić zakupy w weekend.

Niestety dla zapominalskich, 21 kwietnia sklepy takie jak Lidl, Biedronka czy Kaufland będą zamknięte. Jest to bowiem niedziela niehandlowa. Niedziela handlowa wypada natomiast w przyszłym tygodniu, 28 kwietnia.

Nie oznacza to jednak, że dzisiaj w ogóle nie możemy zrobić zakupów. Kilka sklepów pozostanie otwartych mimo zakazu.
 

W tych sklepach zrobimy dzisiaj zakupy

Zakaz handlu w niedzielę nie obejmuje wszystkich sklepów. Wyjątki stanowią m.in. Żabki oraz Carrefour Express, ponieważ sieci te działają na zasadzie franczyzy. Zakupy zrobimy również w Żabce Nano, otwartej całą dobę. Tradycyjne sklepy w większości przypadków będziemy mogli odwiedzić między godziną 10:00 do 20:00. Carrefour Express będzie natomiast otwarty do 23:00. Niektóre placówki są jednak czynne krócej, do 22:00 czy nawet 21:00, dlatego lepiej upewnić się, w jakich godzinach działa sklep w naszej okolicy, zanim wybierzemy się do niego na zakupy.

Źródło: eska.pl