BiznesINFO.pl
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa. n/z Tlum pieszych na chodniku w maskach ochronnych.

East News, Arkadiusz Ziolek

Czwarta fala już w Europie. Pierwsze kraje zaostrzają rygor

11 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Czwarta fala pandemii koronawirusa nie odpuszcza i już dotarła do Europy. Hiszpania boryka się ze wzrostem zachorowań, ale jak się okazuje, czwarta fala nawiedziła również Iran. Czy COVID-19 sparaliżuje świat jeszcze bardzej?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Hiszpanii

  • Jakie obostrzenia wprowadzono

  • Jak sytuacja wygląda w Iranie

Czwarta fala nawiedziła Europę

Czwarta fala pandemii to coś, co przeraża poszczególne kraje, ich polityków, ale również społeczeństwo. W Polsce również wspomina się o ewentualnej, czwartej fali zachorowań. Wygląda na to, że od tematu nie uciekniemy, bowiem czwarta fala jest już w Europie.

Czwarta fala małymi kroczkami wkrada się do Hiszpanii. Forsal informuje, że jednostki autonomiczne Hiszpanii zdecydowały się na wprowadzenie obostrzeń pomimo zakończenia obowiązywania przepisów przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Z informacji wynika, że na wprowadzenie restrykcji nie zdecydowały się na razie jedynie Wyspy Kanaryjskie i Madryt. Pozostałe piętnaście wspólnot autonomicznych zaostrzyły przepisy przeciwepidemiczne na swoim terytorium.

Wirtualna Polska podaje, że wzrost zachorowań zauważono niedawno. Budzi to ogromne zdziwienie, bowiem w Hiszpanii prężnie działa program szczepień, a dotychczasowe obostrzenia były bardzo restrykcyjne.

Czwarta fala zachorowań atakuje

Hiszpania zwiększyła dzienną ilość szczepień niemal czterokrotnie. Tamtejsze służby medyczne wykorzystały 10 mln szczepionek w ciągu kilku dni. Dla przykładu w Polsce jest to ok. 200 tys. szczepionek dziennie. Co więcej, w naszym kraju zaledwie 5,48 proc. całego społeczeństwa otrzymało dwie dawki szczepionki.

Tamtejszy sanepid podkreśla, że w związku ze wzrostem zachorowań istnieje duże ryzyko nadejścia czwartej fali epidemii. WP informuje, że w ciągu ostatniego tygodnia ilość zakażeń wzrosła o 25 proc.

Większość regionów Hiszpanii zdecydowała się całkowicie zamknąć lub ograniczyć działanie pubów, restauracji, czy barów. Obywatele wspólnot autonomicznych mają zakaz ich opuszczania, a w większości obowiązuje zakaz odwiedzin osób spoza bliskiej rodziny.

Czwarta fala zaatakowała nie tylko Europę. TVP Info podaje, że na wprowadzenie 10-dniowych restrykcji zdecydował się Iran. Według tamtejszego Ministerstwa Zdrowia wariantem dominującym koronawirusa jest odmiana brytyjska.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Ceny gazu wpływają na wzrost cen żywności

Polska i Świat

Australijski gigant nieruchomości wprowadza zmiany. Rezygnuje z gazu ziemnego w budynkach

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Mundial w Katarze. Pod jednym względem Polska wygrywa z Arabią Saudyjską

Czytaj więcej >
KMP Częstochowa

Polska i Świat

Bezpieczne Andrzejki 2022. Więcej patroli policji na drogach

Czytaj więcej >
Wikimedia Commons/Rakoon

Polska i Świat

Ważna zmiana w aptekach od 1 grudnia. Możesz mieć problemy z kupieniem leków na receptę

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Walka ze smogiem w Krakowie. Najstarsze auta nie wjadą do miasta

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Z Warszawy do Łodzi pociągiem już niedługo pojedziesz z prędkością 350km/h

Czytaj więcej >