Converse stawia na ekologię. Firma stworzyła buty z odpadów.
https://pixabay.com/ItsMirkwoodGirl
Autor Kamila Jeziorska - 2 Sierpnia 2020

Converse robi buty z zupełnie innych materiałów. Możesz się mocno zdziwić

Converse stawia na ekologiczne rozwiązania i przygotowała buty z materiałów pochodzących z recyklingu. Amerykańska firma stworzyła także murale oczyszczające powietrze.

Converse stawia na ekologię

Amerykańska firma Converse swoje pierwsze buty zaprezentowała ponad 100 lat temu. Chuck Taylor, ojciec sukcesu Converse nie przypuszczał, że buty do koszówki na długie lata zagoszczą jako trend w modzie. W ostatnich czasach firma stawia na ekologię prezentując buty zrobione w 40 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu. Projekt tworzony był przez stuosobowy zespół w Bostonie - podaje Puls Biznesu.

- Mając czas, zasoby i odrobinę innowacji, możemy zrobić but z niemal wszystkiego. Kiedy otwierasz lekko przysłonę, zdajesz sobie sprawę, że wyrzucone wokół nas materiały wcale nie są odpadami, ale nowym materiałem źródłowym do tego, co zrobimy następnie - powiedział Brandon Avery, wiceprezes Converse ds. innowacji. Firma płócienną cholewkę zastąpiła przez mieszankę wytworzoną z przetworzonego poliestru i poprzemysłowych skrawków materiałowych, a podeszwa została zrobiona z pianki Crater.

Łukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia? Szef resortu ujawnił swoje planyŁukasz Szumowski zrezygnuje z funkcji ministra zdrowia? Szef resortu ujawnił swoje planyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Polskę obiegły tragiczne informacje. Nie żyje słynny dziennikarz
2. Niemcy popełniają jeden błąd przez co liczba infekcji rośnie. Niestety, to samo robią Polacy
3. Jacek Kurski ma powody do złości, Sekielski mocno o kulisach jego ślubu. "Ja mam żonę i nie zamierzam się rozwodzić"

Converse będzie bardziej eko

Converse już w swoich poprzednich projektach postawił na ekologię i recykling. Jak przypomina Puls Biznesu, rok temu na rynku pojawiła się kolekcja Converse Renew, której modele wyprodukowane były w stu procentach z recyklingu. Zdaniem magazynu "Sneaker Freaker" trend wyznaczany przez Converse napędza miłośników zakupów w stylu vintage.

Converse wymyślił także akcję "City Forests", w ramach której w kilkunastu miastach na świecie namalowane zostały murale pochłaniające zanieczyszczenia. Jeden z nich pojawił się w Warszawie przy stacji Metro Politechnika. - Do ich wykonania wykorzystane zostały farby fotokatalityczne, a ich składnikiem aktywnym jest dwutlenek tytanu, który powoduje, że wszelkie szkodliwe związki w powietrzu zamieniane są w bezpieczne azotany i węglany. Jak zapewniają twórcy inicjatywy, takie murale to równowartość zasadzenia globalnie 3000 drzew - wyjaśniła dziennikowi Julia Gugniewicz z NowyMarketing.pl.

Do sklepu nie wejdziesz już tak łatwo jak wcześniej. Sprzedawcy mają dośćDo sklepu nie wejdziesz już tak łatwo jak wcześniej. Sprzedawcy mają dośćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejna tragedia, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Hanna Kurowska
  2. Jest ważne oświadczenie rządu. Wkrótce mogą wrócić dwa obostrzenia, duża część Polaków będzie niezadowolona
  3. Zderzyły się samoloty, są ofiary, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość ze świata z samego rana
  4. Szumowski już nie taki przekonany, co do wesel. Zakłada ograniczenia
  5. ZUS w końcu otwiera sanatoria, jednak nie dla wszystkich. Wiele osób będzie musiało zdobyć nowe skierowanie
  6. NBP potwierdziło informację, która zszokuje wielu Polaków. Będzie nowy pieniądz
  7. Rodzinny grill omal nie skończył się niewyobrażalną tragedią. Kobieta przestrzega innych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News