Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > CD Projekt publikuje wyniki finansowe. Duże spadki zysków i przychodów, nacisk na „Widmo Wolności”
Maciej Olanicki
Maciej Olanicki 30.08.2023 20:31

CD Projekt publikuje wyniki finansowe. Duże spadki zysków i przychodów, nacisk na „Widmo Wolności”

Siedziba CD Projekt.
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

CD Projekt opublikował dziś podsumowanie finansowe I półrocza 2023 roku. Mimo że wśród wyników próżno szukać rosnących przychodów, to i tak w wielu obszarach finanse CDPR prezentują się lepiej, niż szacowali to analitycy. Przedstawiciele firmy podzielili się też planami na najbliższe miesiące związane z promocją nadchodzących tytułów.

Dwucyfrowe spadki w CD Projekt

W pierwszym półroczu tego roku przychody wyniosły CD Projekt 325 mln zł, zaś skonsolidowany zysk netto – 91 mln zł. W obu przypadkach oznacza to spadki: przychody skurczyły się o 13,9%, natomiast zysk netto o 19,8%. Jeszcze bardziej zmniejszył się zysk operacyjny, który zmalał o niecałe 28% do 99,1 mln zł.

Prezentacja wyników z półrocza to także okazja do przeanalizowania sytuacji za drugi kwartał tego roku. Zwłaszcza że CD Projekt nie ma zbyt wiele powodów do zadowolenia.  Zysk netto zmalał rok do roku aż o 52% do 21,6 mln, zaś zysk operacyjny o 47% i wyniósł tym samym 27,6 mln zł.

CD Projekt się przeliczył. Właśnie sprzedano wykradzione kody źródłowe do topowych gier producenta

Wyniki zgodne z oczekiwaniami

Mimo znaczących spadków wyniki finansowe CD Projekt spełniły oczekiwania analityków, a w niektórych obszarach znacząco je przewyższyły. Widać to zwłaszcza na przykładzie zysków operacyjnych, które mimo dużego spadku i tak przekroczyły oczekiwana o 21%. Podobnie jest z EBIDTA, która wyniosła 52,3 mln zł i jest 12% wyższa, niż prognozowano.

Nieco mniej entuzjastycznie, niż prognostycy na wyniki finansowe zareagowała giełda. Nie ma jednak mowy o gwałtownej reakcji, gdyż CD Projekt kończy dzień ze spadkiem wartości akcji o 1,54%.

Nacisk na Widmo Wolności

Teraz CD Projekt skupi się na promocji pierwszego dodatku do gry Cyberpunk 2077. Prace nad produkcją mają być już na ukończeniu, a premierze towarzyszyć będzie seria imprez Phantom Liberty Tour. Równolegle prowadzone są prace nad produkcjami osadzonymi w uniwersum Wiedźmina, jednak ich premiery nie należy się spodziewać w bliskiej przyszłości.

Tagi: Finanse